Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marsz 13 grudnia
08.12.2012 17:01

Marsz Wolności to zawłaszczanie 13 grudnia?

W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest zagrożona, z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest kwestionowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

Liderzy PJN zwrócili się z apelem do organizatorów zaplanowanego na 13 grudnia marszu, aby pamiętali, że Polska jest jedna i nie zawłaszczali tej rocznicy.

Władze PJN przyjęły w sobotę uchwałę, w której oddały hołd ofiarom stanu wojennego. _ - Chcę zwrócić się do tych, którzy 13 grudnia organizują marsz. Pamiętajcie, że Polska jest jedna. 13 grudnia to nie tylko wasza własność _ - powiedział lider PJN Paweł Kowal na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie.

Przed tygodniem prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprosił do udziału w marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Według PiS, marsz ma z jednej strony upamiętnić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale przede wszystkim będzie wyrazem sprzeciwu wobec negatywnych tendencji, jakie występują w Polsce. W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest dzisiaj zagrożona, _ z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana _.

Kowal przekonywał, że nikt nie ma prawa zawłaszczać tej rocznicy. Podkreślił jednocześnie, że 13 grudnia to _ nie muzeum, ale zobowiązanie, które nie zostało wypełnione _. Zobowiązanie - wyjaśniał Kowal - do działań na rzecz polskiej młodzieży, bezpieczeństwa rodzin i bezpiecznej szkoły.

Zaapelował do PO, aby pozwoliła na wolną konkurencję w polityce, likwidując obecnie obowiązujący system finansowania partii z budżetu. _ Przywróćcie Polakom prawo wyboru _ - mówił Kowal.

Poinfomował, że sobotniemu spotkaniu członków PJN towarzyszyła m.in. dyskusja o kierunku, w jakim to ugrupowanie powinno zmierzać na polskiej scenie politycznej. _ Nasze miejsce jest w centrum. Apelujemy do tych Polaków, którzy kierują się zdrowym rozsądkiem, chcą dobra kraju a nie dobra partii: Chodźcie z nami, nie zawiedziemy was _ - deklarował lider PJN.

Dopytywany, czy opowiada się za większą konsolidacją polskiej prawicy, Kowal odparł, że nie chciałby sprowadzać tego zagadnienia do rozmowy o tym, _ za kim pobiegnie _. _ Szukamy partnerów, podoba nam się idea spotkania w centrum, mówił o tym Janusz Piechociński. Rozmawiajmy w centrum, ale rozmawiajmy o Polsce: o finansowaniu partii politycznych, o gimnazjach, o budżecie europejskim _ - powiedział Kowal.

Przedstawiciele PJN zaapelowali też do premiera Donalda Tuska, aby zawetował unijną perspektywą finansową na lata 2014-20, jeśli środki zagwarantowane dla Polski okażą się niesatysfakcjonujące.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński zapowiada kolejny marsz Będzie znakiem sprzeciwu wobec negatywnych zjawisk w dzisiejszej Polsce - zapowiada Jarosław Kaczyński.
Graś: "Kaczyński zagraża wolności mediów" To ingerencja polityka w wolne media. Powinny interweniować stowarzyszenia dziennikarskie.
Marsz, marsz Kaczyński! Po władzę! Maciej Miskiewicz pisze o tym, dokąd prezes PiS dojdzie 13 grudnia.
Tagi: marsz 13 grudnia, marsz wolności, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz