Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemoc wobec kobiet
22.05.2013 13:24

Marsz Szmat. SLD chce by Pawłowicz poniosła karę za obraźliwe słowa

Takie słowa nie mogą padać z ust polityka jakiejkolwiek formacji. Chcemy położyć temu kres. Mam nadzieję, że komisja etyki poskromi poseł Pawłowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

SLD złoży do komisji etyki poselskiej wniosek o ukaranie Krystyny Pawłowicz (PiS - na zdj.) za jej słowa o uczestniczkach _ Marszu Szmat _. Sojusz podkreśla, że _ nie ma przyzwolenia na to, żeby posłowie używali słów nieparlamentarnych, wulgarnych i obrażali część społeczeństwa _.

Pawłowicz przedstawiła na antenie TVN24 swoją opinię na temat _ Marszu Szmat _, który przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Jego uczestniczki sprzeciwiały się stygmatyzacji ofiar przemocy seksualnej, podkreślając, że sprawcy przemocy nie usprawiedliwia ubiór, czy zachowanie ofiary.

- _ Wychodzenie na golasa, w ogóle bez gaci, bez stanika, jest formą przyczynienia się (do gwałtu). Te baby same się reklamowały. Po prostu szmaty _ - powiedziała Pawłowicz. - _ Szmaty zachowały się jak szmaty i niech szmaty walczą w taki sposób _ - podkreśliła.

- _ Złożymy w środę wniosek do komisji etyki o ukaranie poseł Pawłowicz, uszy więdną jak się jej słucha. Nie ma przyzwolenia, żeby posłowie używali słów nieparlamentarnych, wulgarnych i obrażali część społeczeństwa _ - podkreślił rzecznik SLD Dariusz Joński.

Jak przekonywał, posłowie powinni dawać przykład reszcie społeczeństwa. - _ A jeśli poseł się przejęzyczy, powinien mieć na tyle honoru, żeby stanąć przed kamerą i przeprosić _ - dodał Joński.

- _ Wypowiedź Pawłowicz nie powinna mieć miejsca, takie słowa nie mogą padać z ust polityka jakiejkolwiek formacji. Chcemy położyć temu kres. Mam nadzieję, że komisja etyki poskromi poseł Pawłowicz _ - podkreślił rzecznik SLD

Według niego władze klubu PiS powinny zająć stanowisko wobec słów Pawłowicz. _ Może szefowie PiS zgadzają się ze słowami Pawłowicz? Chcemy ich o to publicznie zapytać _ - zaznaczył.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, że od początku kadencji próbuje walczyć z nieparlamentarnym językiem. - _ Jestem przeciwniczką używania takiego języka. I to jest nie tylko kwestia języka. Mnie przeraża brak wrażliwości na sam problem, brak solidarności z kobietami _ - powiedziała Kopacz.

Jak zaznaczyła, wśród posłów są _ kolekcjonerzy kar _, które przyznaje komisja etyki. W kwietniu komisja ukarała Pawłowicz naganą za jej wypowiedzi na temat Anny Grodzkiej (RP) podczas debaty nad projektami ustaw ws. związków partnerskich.

Rzecznik PiS Adam Hofman pytany o wypowiedź poseł Pawłowicz powiedział dziennikarzom jedynie, że jej słowa nie są _ reprezentatywne dla klubu Prawa i Sprawiedliwości _. Nie chciał szerzej komentował wypowiedzi posłanki.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza od Krystyny Pawłowicz.

Czytaj więcej w Money.pl
"Marsz Szmat" na ulicach Warszawy _ Jesteśmy tu, by zaprotestować przeciwko obwinianiu ofiar przemocy seksualnej za to, że były molestowane lub zostały zgwałcone _.
W tej sprawie Środa poprzez PiS. Możliwe? _ Jak unikać przemocy, zwłaszcza seksualnej? Nie chodzić w mini, nie malować się, nie chodzić w butach na obcasie. _.
Gwałciciele nie będą już bezkarni. Jednogłośnie Sejm nie zgodził się na dwie poprawki zgłoszone do noweli przez PiS. Zakładały one zaostrzenie dolnych granic kar za różne typy przestępstwa zgwałcenia.
Tagi: przemoc wobec kobiet, marsz szmat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz