Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marsz Niepodległości to bardzo udana impreza

0
Podziel się:

Incydenty, o których donoszą media, nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi uczestnikami marszu?

Marsz Niepodległości to bardzo udana impreza
(PAP/Paweł Kula)
bEJYobat

Według historyka i publicysty _ wSieci _ Jana Żaryna, który brał Marszu Niepodległości udział incydenty, o których donoszą media, nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi uczestnikami marszu.

Na wniosek policji Marsz Niepodległości został rozwiązany. Kilkanaście osób zostało zatrzymanych, 5 policjantów zostało rannych.

Policja wezwa do rozejścia się uczestników Marszy Niepodległości oraz do opuszczenia zgromadzenia przedstawicieli mediów, dziennikarzy, osoby z immunitetem i kobiety w ciąży. Ostrzega przed użyciem pałek, gumowych kul, armatek wodnych.

bEJYobav

_ W związku z zakłóceniem porządku i narażeniem życia i zdrowia uczestników oraz służb porządkowych (poszkodowani policjanci, zaatakowany skout przy ul. Skorupki, spalenie tęczy na pl. Zbawiciela i podpalenie 2 samochodów przy ul. Skorupki), a tym samym utracenie przez demonstrację pokojowego charakteru, na wyraźne żądanie policji, decyzją Urzędu m.st. Warszawy Marsz Niepodległości został rozwiązany o godz. 16.42 _ - czytamy w oświadczeniu biura prasowego ratusza. Pomimo podjętej decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia marsz jest kontynuowany.

Podczas przejścia przez ulice stolicy poleciały petardy i race w ambasadę Rosji. Uczestnicy Marszu Niepodległości, organizowanego przez Młodzież Wszechpolską i ONR, wrzucali je za parkan otaczający placówkę dyplomatyczną - podała Informacyjna Agencja Prasowa. Spalili również budkę strażniczą ambasady Federacji Rosyjskiej. Policja odcięła teren ambasady. Zatrzymał też kilka osób, zapewne tych, którzy podpalili ogrodzenie ambasady.

Czytaj więcej w Money.pl
Marsz Niepodległości nielegalny. Policja użyła gazu Na ulicach Warszawy już od kilku godzin słychać głośną kanonadę z petard. Ratusz rozwiązał Marsz.
Policja nie przestraszy się narodowców -_ To, gdzie 11 listopada będzie policja, nie zależy od manifestantów. Nikt nie będzie w tej sprawie narzucał policji jakichkolwiek reguł _ - powiedział szef MSW.
Prezydent zapowiada marsz na 11 listopada Jego uczestnicy uczczą pamięć zasłużonych dla niepodległości, w tym powstańców styczniowych. Marsz ma być radosnym widowiskiem historycznym.
Uratowali Marsz Niepodległości. Robią raport W najbliższych dniach Straż Marszu Niepodległości opublikuje syntetyczny i treściwy raport na temat przebiegu marszu - zapowiedział szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki.
bEJYobaW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)