Notowania

marsz niepodległości
13.11.2012 16:32

Marsz Niepodległości: Pierwszy skazany dostał 800 zł grzywny

Mężczyzna został skazany na karę 800 zł grzywny oraz 50 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza. Ponadto ma pokryć koszty postępowania sądowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

*Na 800 zł grzywny oraz 50 zł nawiązki wobec pokrzywdzonego policjanta warszawski sąd skazał dziś pierwszego z uczestników niedzielnych burd, oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. *

Jak poinformował rzecznik warszawskich sądów sędzia Igor Tuleya, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał winę oskarżonego w trybie przyspieszonym za udział w burdach podczas Marszu Niepodległości.

Mężczyzna został skazany na karę 800 zł grzywny oraz 50 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego funkcjonariusza. Ponadto podsądny - którego po wyroku zwolniono do domu - ma pokryć koszty postępowania sądowego, jest to 150 zł. Tuleya dodał, że wyrok jest nieprawomocny, a stronom przysługuje apelacja.

Inna sprawa rozpatrywana dziś w tym sądzie w trybie przyspieszonym wobec dwóch oskarżonych o udział w zbiegowisku zakończyła się odroczeniem. Sąd chce przesłuchać jeszcze jednego policjanta.

We wtorek sąd aresztował też na trzy miesiące trzy osoby zatrzymane za czynną napaść na policjantów podczas niedzielnych zajść. Czwartą osobę zwolniono po wpłaceniu 8 tys. zł kaucji, a piątą - bez stosowania żadnych środków zapobiegawczych.

W poniedziałek w trybie przyspieszonym sąd rozpatrywał sprawy trzech uczestników niedzielnych burd. Sprawy dwóch odroczono z powodu nieobecności świadka; sprawa trzeciego będzie się toczyć w trybie zwykłym. Cała trójka wyszła na wolność.

W niedzielę podczas Marszu Niepodległości doszło do starć z policją, która była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego. Po burdach 176 osób zostało doprowadzonych na komisariaty, z czego 21 zatrzymano. Rannych zostało 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala. Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom; sześć z nich trafiło do szpitali.

Czytaj więcej w Money.pl
Socjaliści ruszyli. Chcą "odkłamać Polskę" Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone flagi, niektórzy trzymją transparenty z hasłami: _ Niepodległość i socjalizm _ czy _ Wolna Polska równych szans _.
Rok temu starli się z innym marszem. A dziś? Marsz antyfaszystów organizowany w Święto Niepodległości przez Porozumienie 11 Listopada zakończył się na placu Zamkowym. Demonstracja Razem Przeciwko Faszyzmowi i Nacjonalizmowi przeszła sprzed Pomnika Bohaterów Getta przez centrum stolicy.
Policja ostrzega: Będą utrudnienia w ruchu Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości na placu przed Grobem Nieznanego Żołnierza i marszów, które przejdą dziś ulicami Warszawy.
Tagi: marsz niepodległości, marsz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz