Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marsz przeciwko islamizacji odwołany. Jest groźba zamachu

0
Podziel się:

Służby wywiadowcze przechwyciły rozmowy między dżihadystami.

Marsz przeciwko islamizacji odwołany. Jest groźba zamachu
(Jocian/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Antyislamistyczny niemiecki ruch Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu) odwołał zapowiedzianą na jutro demonstrację w Dreźnie w związku z groźbą terrorystycznego zamachu - podała telewizja ARD.

Z informacji przekazanych przez władze bezpieczeństwa wynika, że jeden z organizatorów wiecu może stać się celem zamachu - wyjaśnili organizatorzy demonstracji odbywających się od jesieni w każdy poniedziałek.

Zdaniem ARD zagrożoną osobą jest Lutz Bachmann, czołowa postać Pegidy.

Zagraniczne służby wywiadowcze niedawno ostrzegły władze Niemiec przed niebezpieczeństwem zamachów terrorystycznych na cele w tym kraju, w tym na dworce kolejowe w Berlinie i Dreźnie, a także na poniedziałkowy marsz Pegidy.

Z przechwyconych przez służby rozmów między dżihadystami działającymi na arenie międzynarodowej wynika, że rozważany jest atak na uczestników antyislamskiej demonstracji odbywającej się co poniedziałek w Dreźnie - podał _ Der Spiegel _. W zeszłym tygodniu w marszu w stolicy Saksonii uczestniczyło co najmniej 25 tys. osób. _ - Traktujemy te informacje bardzo poważnie _ - powiedział _ Spieglowi _ wysokiej rangi przedstawiciel aparatu bezpieczeństwa.

Organizatorzy manifestacji oświadczyli, że nie zdołają w tak krótkim czasie wprowadzić środków bezpieczeństwa, które mogłyby chronić przed ewentualnym zamachem. _ - Nieodpowiedzialne byłoby narażanie naszych sympatyków oraz miasta na nieprzewidywalne zagrożenie _ - uzasadnili decyzję o odwołaniu marszu przywódcy Pegidy.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów ogromne manifestacje w Niemczech W Mannheim w Badenii-Wirtembergii na ulice wyszło ponad 10 tysięcy osób. Manifestację zorganizowano pod hasłem Mannheim mówi TAK uchodźcom.
Niemieckie służby śledzą 100 grup islamistów Pod lupą służb specjalnych są zarówno radykałowie, którzy wrócili do Niemiec z Syrii czy Iraku, jak i internetowi propagandyści oraz islamskie grupy modlitewne.
Merkel krytykowana za akceptację islamu Szeregowi członkowie partii zwracają legitymacje CDU.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)