Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marsz PiS. Z obecności w komitecie honorowym rezygnuje kolejny hierarcha

0
Podziel się:

Po arcybiskupie Wacławie Depo podobną decyzję podjął biskup Ignacy Dec - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Marsz PiS. Z obecności w komitecie honorowym rezygnuje kolejny hierarcha
(Stefan Marszewski/Reporter)
bEIMwqMR

Zarządzający diecezją świdnicką Dec odmawia komentarzy w tej sprawie. Zapewnił jedynie, że jego nazwiska nie ma już w komitecie honorowym manifestacji.

Wczoraj o wycofaniu się z komitetu honorowego marszu poinformował metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Decyzję hierarchy na stronie internetowej kurii wytłumaczono _ wielkim upolitycznieniem faktu poparcia przez kilku biskupów idei Marszu _. Zastrzeżono jednak, że _ hierarchowie są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i mogą wyrażać własne stanowisko w każdej sprawie, zwłaszcza jeśli dotyczy ona spraw fundamentalnych dla kraju _.

Krytyczne stanowisko wobec udziału biskupów w komitecie honorowym marszu zajął nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore - podała Katolicka Agencja Informacyjna. W komitecie honorowym marszu Prawa i Sprawiedliwości pozostało 3 biskupów.

bEIMwqMT
Czytaj więcej w Money.pl
PiS zapewnia: Chcemy maszerować pokojowo _ Apelujemy do policji, by funkcjonariusze operacyjni nie pojawili się na marszu w kominiarkach, w ogóle nie życzymy sobie na marszu nikogo w kominiarkach _ - apeluje Joachim Brudziński.
Marsz PiS "w obronie demokracji i mediów" PiS przedstawił Komitet Honorowy "Marszu w obronie demokracji i wolności mediów". Taką nazwę nadano tegorocznemu pochodowi, który PiS organizuje od czterech lat 13. grudnia, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w 1981 roku.
Ile dajemy na tacę? Zaskakujący raport CBOS Spada odsetek Polaków uczestniczących w praktykach religijnych w swojej parafii, wzrasta zaś udział osób praktykujących poza nią - wynika z sondażu CBOS.
bEIMwqNu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)