Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mariusz Błaszczak zakazał posłom PiS wyjazdów prywatnym transportem

0
Podziel się:

PiS każe swym posłom latać samolotami.

Mariusz Błaszczak zakazał posłom PiS wyjazdów prywatnym transportem
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)
bEKpvqrV

Szef Klubu PiS zakazuje swoim posłom podróżowania prywatnymi samochodami na posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

"- Posłowie będą musieli korzystać z połączeń lotniczych" - poinformował Mariusz Błaszczak. Wyjątki będą dopuszczalne tylko w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą latać samolotami.

Szef Klubu PiS zwrócił się też na piśmie do marszałka Sikorskiego o zmianę zasad rozliczania poselskich delegacji.

bEKpvqrX

Propozycja obejmuje zakaz korzystania z prywatnych środków transportu podczas zagranicznych wyjazdów służbowych oraz rezygnację z wypłacania zaliczek na wyjazd zagraniczny na rzecz refundacji kosztów wyjazdu po powrocie z delegacji, w oparciu o przedstawione dokumenty.

Mariusz Błaszczak poinformował, że usuniętych z PiS za madrycką wyprawę członków polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zastąpią posłowie Jarosław Sellin, Piotr Naimski i Krzysztof Szczerski.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera madrycka. Halicki odpiera zarzuty Gorąco wokół "afery madryckiej". Według szefa klubu PiS minister był w tym samym czasie na posiedzeniach w Warszawie i Strasburgu.
Wyjazdy parlamentarzystów prześwietli specjalna komisja Sikorski poinformował też, że podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych.
Kłopoty byłych posłów PiS. Wszczęto postępowanie Śledztwo zostało rozpoczęte przez zawiadomienie klubu SLD. Za oszustwa karą może być pozbawienie wolności do 8 lat.
bEKpvqsy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)