Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki
12.06.2012 09:35

Marihuana na nielegalnej plantacji. Sukces policji

Policjanci z Chrzanowa oraz z CBŚ zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(r0bz/CC/Flickr)

Policjanci z Chrzanowa oraz z CBŚ zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich, z których można by uzyskać narkotyki warte prawie milion zł. Dwie osoby zatrzymano - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Plantacja znajdowała się w piwnicy domu jednorodzinnego w powiecie chrzanowskim - była w pełni zautomatyzowana, wyposażona w profesjonalne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

Jak oszacowano, z uprawianych na plantacji krzewów konopi indyjskiej można byłoby przygotować środki odurzające warte prawie milion złotych.

Pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia plantacji kopii indyjskich, mogących dostarczyć znaczne ilości środków odurzających, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat. Właściciel plantacji został aresztowany na trzy miesiące, drugi podejrzany pozostaje pod dozorem policji.

Według policji zatrzymani mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadziła łącznie do obrotu na terenie województwa małopolskiego co najmniej kilkanaście kilogramów amfetaminy, marihuany i haszyszu o łącznej wartości około miliona złotych.

Do sprawy zatrzymano już łącznie 23 podejrzanych, z których 18 zostało tymczasowo aresztowanych. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: narkotyki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz