Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mariano Rajoy ostrzega UE przed nacjonalizmem

0
Podziel się:

Hiszpańscy komentatorzy uznali słowa premiera za ostrzeżenie skierowane do nacjonalistów katalońskich przygotowujących listopadowy plebiscyt niepodległościowy.

Mariano Rajoy ostrzega UE przed nacjonalizmem
(imago stock&people/EAST NEWS)
bEIMxmJh

W przemówieniu rozpoczynającym rok akademicki Kolegium Europejskiego w Brugii, w Belgii, szef hiszpańskiego rządu Mariano Rajoy wyraził opinię, że regiony dążące do niepodległości są zagrożeniem dla przyszłości Unii Europejskiej.

Hiszpańscy komentatorzy uznali słowa premiera za ostrzeżenie skierowane do nacjonalistów katalońskich przygotowujących listopadowy plebiscyt niepodległościowy.

Kiedy kierujący katalońskim rządem Artur Mas ogłosił, że nie będzie referendum, Rajoy pogratulował mu tej decyzji i zaprosił do negocjacji. Okazało się jednak, że zamiast referendum odbędzie się niewiążący plebiscyt i do rozmów nie doszło.

bEIMxmJj

Dlatego przemawiając w Brugii premier przypomniał, że podstawą Unii Eurpejskiej jest przestrzeganie prawa i że nie ma w niej miejsca na _ przebiegłość, sztuczki ani chodzenie na skróty _.

_ - Europa będąca więźniem secesjonistycznych nacjonalizmów ryzukuje, że zostanie osłabiona i zniekształcona. Pod żadnym pozorem nie możemy do tego dopuścić _ - nawoływał Rajoy.

Katalonia przygotowuje się jednak do plebiscytu. Organizacje społeczne - inicjatorzy niepodległościowych dążeń - obiecują poprzeć głosowanie, jeśli w ciągu trzech miesięcy w Katalonii zostaną zwołane przedterminowe wybory parlamentarne.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/m216473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/referendum-w-hiszpanii-premier-do-katalonii,192,0,1632192.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Premier przekonuje: "Zostańmy razem" Dzień wcześniej, mimo decyzji Sądu Konstytucyjnego w Madrycie, premier regionu Arturo Mas powołał komisję wyborczą, która przeprowadzi referendum niepodległościowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/m321969.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/katalonia-nie-bedzie-kampanii-bedzie,103,0,1630311.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katalonia: Nie będzie kampanii, ale referendum Kataloński rząd nie zamierza zmienić planu dotyczącego listopadowego referendum. Wczoraj kierujący regionem Artur Mas poinformował, że odwołuje kampanię dotyczącą głosowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/m253685.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niepodleglosc;katalonii;dzialania;na;jej;rzecz;beda;trwaly,23,0,1621271.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katalonia nie rezygnuje z walki o niepodległość Katalończycy chcą zorganizować 9 listopada własne referendum niepodległościowe, pomimo sprzeciwu władz centralnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/m216226.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;hiszpanii;usatysfakcjonowany;wyjasnieniami;usa;ws;inwigilacji,250,0,1458170.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Premier Hiszpanii zadowolony z wyjaśnień Premier Hiszpanii Mariano Rajoy, który złożył w poniedziałek wizytę w Białym Domu.
bEIMxmJK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)