Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Migalski nie wpuszczony na Białoruś

0
Podziel się:

Europoseł Marek Migalski wraz z dwoma współpracownikami starał się w nocy z niedzieli na poniedziałek wjechać na Białoruś.

Marek Migalski nie wpuszczony na Białoruś
(stv/CC/wikipedia)

Europoseł Marek Migalski, który wraz z dwoma współpracownikami starał się w nocy z niedzieli na poniedziałek wjechać na Białoruś, poinformował, że nie został wpuszczony do tego kraju.

Celem wizyty był protest przeciwko przetrzymywaniu białoruskich więźniów politycznych i odwiedziny u ich rodzin. Wieźliśmy ze sobą koszulki ze zdjęciami Mykoly Statkiewicza i Alesia Bialackiego oraz białoruskie flagi, powiedział parlamentarzysta.

Na granicy w Brześciu europoseł został poproszony o opuszczenie pociągu. W strefie tranzytowej poinformowano go, że jego współpracownicy mogą jechać dalej, natomiast on - nie.

Migalski powołuje się na białoruską straż graniczną, która miała mu oświadczyć, że odmowa wpuszczenia go na teren Białorusi jest spowodowana decyzją Rosji.

Migalski usiłował wjechać na Białoruś na podstawie normalnego paszportu, wykorzystując fakt, że ze względu na Mistrzostwa Świata w hokeju nie jest potrzebna wiza; później próbował użyć paszportu dyplomatycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś nie wpuściła norweskich polityków Pogranicznicy oznajmili Norwegom, że są objęci zakazem wjazdu na Białoruś, po czym odesłali ich pociągiem powrotnym do Wilna.
Białoruś zaniepokojona aktywnością NATO Według białoruskiego prezydenta z powodu politycznych i geostrategicznych ambicji prowadzone są celowe działania na rzecz zdestabilizowania politycznej sytuacji w suwerennych państwach.
"Nie możemy wejść do Unii ze szkodą" Alaksandr Łukaszenka przypomniał, że pod koniec maja ma zostać podpisane porozumienie o utworzeniu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)