Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
13.11.2014 20:10

Manifestacja policjantów francuskich w Paryżu

Obiecywano im poprawę sytuacji, a tymczasem, zdaniem uczestników marszu protestacyjnego, władze niczego nie zrobiły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pablo Ibazes/Flickr)

Kilka tysięcy policjantów wzięło udział w manifestacji, jaką zorganizowano w Paryżu. Uczestnicy protestowali przeciwko pogarszającym się warunkom pracy.

Policjanci są rozgoryczeni. W ubiegłym roku po manifestacji przed Zgromadzeniem Narodowym obiecywano im poprawę sytuacji, a tymczasem, zdaniem uczestników marszu protestacyjnego, władze nie tylko niczego nie zrobiły, ale sytuacja wręcz się pogorszyła.

Jean-Claude Delage, sekretarz generalny związku zawodowego policji z goryczą mówi, że coraz częściej policja staje się celem brutalnych ataków. Jego zdaniem sposób zarządzania formacjami policji jest przestarzały.

Za dużo jest obowiązków pozasłużbowych. Z naciskiem podkreśla, że brak sprzętu powoduje, iż policjanci gonią przestępców na rowerach miejskich, albo taksówką. Brakuje nie tylko odpowiedniego wyposażenia, ale także stres i warunki pracy są coraz trudniejsze do zniesienia.

Policja we Francji nigdy nie była rozpieszczana przez społeczeństwo, ale ostatnio ma fatalne notowania po tym, kiedy to w wyniku jej interwencji zginął młody działacz na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj więcej w Money.pl
Zuchwały napad na luksusowy sklep w Paryżu Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.
Skrajna prawica obali prezydenta Francji? Na demonstrację zwołaną przy udziale skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Mariny Le Pen przyszły dziesiątki tysięcy Francuzów. Doszło do starć z policją.
Chciał wjechać do Pałacu Elizejskiego. Policja... Policja zatrzymała mężczyznę usiłującego staranować samochodem bramę do Pałacu Elizejskiego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz