Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mandat za rozmowe przez telefon na pasach

0
Podziel się:

W miejscowości Appiano Gentile radiowóz karabinierów zatrzymał się na widok kobiety, która przechodziła przez ulicę koło ronda rozmawiając jednocześnie przez telefon

Mandat za rozmowe przez telefon na pasach
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEUfnDVN

Włoskie media poinformowały, że grzywną w wysokości 25 euro ukarano kobietę w Lombardii na północy kraju.

W miejscowości Appiano Gentile radiowóz karabinierów zatrzymał się na widok kobiety, która przechodziła przez ulicę koło ronda rozmawiając jednocześnie przez telefon. Za to zachowanie otrzymała natychmiast mandat w wysokości 25 euro, ponieważ funkcjonariusze uznali to za złamanie kodeksu drogowego.

W uzasadnieniu kary napisano, że piesza znajdując się na środku jezdni, i to w niebezpiecznym miejscu za zakrętem, korzystała z telefonu komórkowego.

bEUfnDVP

Ukarana kobieta mimo zdumienia i prób tłumaczenia, że nie zrobiła nic złego, jak podaje prasa z Lombardii, postanowiła od razu zapłacić mandat. Dzięki temu - na mocy obowiązujących we Włoszech przepisów - mogła skorzystać ze zniżki wysokości 30 procent. Razem z dodatkową opłatą administracyjną przejście przez ulicę kosztowało ją 19 euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy potępiają atak. W Rzymie alarmowy W Wiecznym Mieście na polecenie MSW wzmocniono ochronę wszystkich najważniejszych gmachów o strategicznym znaczeniu.
Prom nadal płonie. Poszukiwania utrudnione Według ekspertów pożar na pokładzie jednostki stojącej w porcie Brindisi w Apulii na południu Włoch może trwać nawet tygodniami.
Dekret "dla Berlusconiego" wstrzymany Dekret łagodzi sankcje za wykroczenia i oszustwa podatkowe: jeśli niezapłacona kwota podatku nie przekracza 3 proc. zadeklarowanych dochodów, wówczas nowy przepis nie spowoduje nałożenia kary.
bEUfnDWq
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)