Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małżeństwa homoseksualne w USA. Członek Izby Reprezentantów poślubił partnera

Członek Izby Reprezentantów Kongresu USA, Demokrata Barney Frank poślubił swego długoletniego partnera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kevindooley/CC/Flickr.com)

Członek Izby Reprezentantów Kongresu USA, Demokrata Barney Frank poślubił swego długoletniego partnera. Uroczystość zaślubin odbyła się w Newton, w stanie Massachusetts, w obecności gubernatora tego stanu Devala Patricka.

Rzecznik kongresmana Harry Gural zakomunikował, że 72-letni Frank zawarł związek małżeński z 42-letnim Jamesem Ready w hotelu Marriott, w Newton. W uroczystości wzięło udział ponad 300 gości, przyjaciół, członków rodzin i znajomych.

Frank został w ten sposób pierwszym członkiem Kongresu USA, który zawarł małżeństwo z osobą tej samej płci. Jest kongresmanem od ponad 30 lat a od końca lat 80. ub. wieku nie ukrywa swego homoseksualizmu.

Massachusetts został w 2004 r. pierwszym stanem amerykańskim, w którym zezwolono na oficjalne zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci. Ocenia się, że od tego czasu zawarto tam ponad 18 tys. takich związków. Obecnie zawieranie małżeństw homoseksualnych dozwolone jest w 8 na 50 stanów USA oraz w stołecznym Dystrykcie Columbia.

Czytaj więcej o problemach homoseksualistów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/m94164.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/parada;gejow;w;salonikach;obrzucona;jajkami,153,0,1111449.html) Atakują gejów i lesbijki. Wkroczyła policja Nikt nie doznał poważnych obrażeń, interweniowała policja. W paradzie uczestniczyło około 400 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m37749.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/parada;gejow;i;lesbijek;w;berlinie,140,0,1111436.html) Tysiące gejów przed parlamentem Niemiec Wzięły w niej udział tysiące osób, a liczbę widzów organizatorzy ocenili na 700 tysięcy.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, homoseksualizm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz