Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mały dron rozbił się na terenie Białego Domu

0
Podziel się:

Ogłoszono natychmiastowy alarm i zamknięcie kompleksu - napisał w oświadczeniu rzecznik Brian Leary.

Mały dron rozbił się na terenie Białego Domu
(Cezary p/wikimedia (CC BY-SA 4.0))
bEKpfbFh

Niewielki dron wleciał w poniedziałek na teren Białego Domu i rozbił się w południowo-wschodniej części silnie strzeżonego obszaru - poinformował rzecznik Secret Service. Do incydentu doszło pod nieobecność prezydenta USA, który przebywa w Indiach.

_ Ogłoszono natychmiastowy alarm i zamknięcie kompleksu do czasu zbadania urządzenia i uznania, że nie stanowi ono zagrożenia _ - napisał w oświadczeniu rzecznik Brian Leary. Do incydentu z ponad półmetrowym kwadrokopterem doszło o godz. 3 czasu lokalnego (godz. 9 czasu polskiego). Wszczęto dochodzenie, by ustalić, skąd pochodziło urządzenie, kto się nim posługiwał i jakie były motywy jego działania.

Kwadrokopterami nazywa się budowane w wersjach bezzałogowych małe śmigłowce z czterema wirnikami nośnymi. Służą one często jako nośniki kamer fotograficznych bądź telewizyjnych.

bEKpfbFj

Prezydent Barack Obama i Pierwsza Dama Michelle Obama przebywają obecnie w stolicy Indii, Delhi.

Czytaj więcej w Money.pl
USA sprzedadzą Indiom paliwo atomowe? Według mediów w Indiach negocjatorzy obu stron osiągnęli porozumienie w sprawie odpowiedzialności prawnej amerykańskich dostawców w razie wypadku jądrowego.
Autorytet USA podkopany. Obama się martwi Rzecznik Białego Domu powiedział, że nawet jeśli dzięki brutalnym metodom przesłuchań udało się zdobyć jakiś użyteczny materiał wywiadowczy, to i tak nigdy nie powinny one mieć miejsca, bo zaszkodziło to wizerunkowi USA.
Obama podniesie podatki najbogatszym? Uzyskane w ten sposób dochody zostałoby przeznaczone na wsparcie rodzin o średnich i niskich dochodach.
bEKpfbFK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)