Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Zrabował z banku imitację banknotów

0
Podziel się

Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Radgoszczy.

Małopolskie: Zrabował z banku imitację banknotów
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bDZPjuAB

Małopolska policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Radgoszczy (woj. małopolskie). Grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń zażądał pieniędzy. Kobieta wydała mu plik banknotów. Nie były jednak prawdziwe.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, do napadu doszło 30 września. Mężczyzna w kominiarce podbiegł do kasjerki i grożąc jej przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy. Sterroryzowana kobieta przekazała mu przygotowany zawczasu, spięty banderolą plik imitujący banknoty 50-złotowe.

_ - Takie działanie kasjerki wynika prawdopodobnie z procedur antynapadowych przyjętych w banku _ - powiedział Ciarka. Dyrekcja oddziału banku w Dąbrowie Tarnowskiej odmówiła informacji w tej sprawie. Napastnik nie zdawał sobie sprawy, że banknoty nie są prawdziwe.

bDZPjuAD

Sprawca został zatrzymany kilka godzin po napadzie w wyniku typowania przez policjantów wydziału kryminalnego policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, który przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl

bDZPjuBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)