Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.08.2014 22:10

Maliki odrzuca nominowanie Abadiego "przy wsparciu USA"

Ustępujący premier Iraku Nuri al-Maliki, który chciał zostać na trzecią kadencję, orzekł, że mianowanie jego następcy Hejdara al-Abadiego jest niezgodne z konstytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Government/Public Domain)

Ustępujący premier Iraku Nuri al-Maliki, który chciał zostać na trzecią kadencję, orzekł, że mianowanie jego następcy Hejdara al-Abadiego jest niezgodne z konstytucją i zostało przeprowadzone przy wsparciu Stanów Zjednoczonych.

_ Odrzucamy to złamanie konstytucji _ - powiedział w nagraniu telewizyjnym Maliki odnośnie nominowania na premiera Abadiego, którego wysunął na stanowisko blok szyicki w parlamencie. Dodał, że _ u boku tych, którzy złamali konstytucję _, znajduje się Waszyngton.

Wygłaszając przemówienie w asyście swoich sojuszników, obiecał _ naprawić ten błąd _.

Powiedział wojsku i siłom bezpieczeństwa, że toczą świętą walkę z sunnickim Państwem Islamskim, które kontroluje północ kraju.

USA przyjęły z zadowoleniem nominację Abadiego, a sekretarz stanu John Kerry wyraził nadzieję, że _ Maliki nie będzie stwarzać problemów _.

Abadiego wyłonił szyicki blok parlamentarny, w skład którego wchodzi partia Malikiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ataki lotnictwa w Iraku. Pentagon przyznaje Ataki lotnictwa USA pod koniec ubiegłego tygodnia zwolniły tempo działań zbrojnego ugrupowania Państwo Islamskie.
Kurdowie odbijają miasta od dżihadystów Wspierają ich Amerykanie, którzy bombardują pozycje należące do terrorystów.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz