Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Magdalena Ogórek na prezydenta? "To ciekawy ruch"

0
Podziel się:

To ruch do przodu ze strony SLD i próba nowego otwarcia - przekonuje ekspert.

Magdalena Ogórek na prezydenta? "To ciekawy ruch"
(PAP/Marcin Obara)
bELaNALF

Postawienie na Magdalenę Ogórek to przede wszystkim posunięcie wizerunkowe - podkreślenie faktu, że kobiety także radzą sobie w polityce i mają dużo do powiedzenia - przekonuje dr Jacek Oleksiejuk z Uczelni Łazarskiego.

Wystawienie Magdaleny Ogórek jako kandydata na prezydenta to ciekawy ruch ze strony SLD i chęć pokazania nowej, młodej twarzy lewicy. Nie ma ona jednak żadnych szans w walce z Bronisławem Komorowskim - ocenił w Polskim Radiu 24 ekspert.

Jak mówił dr Jacek Oleksiejuk, jest to _ ruch do przodu _ ze strony SLD i próba nowego otwarcia. Według eksperta, nie stanowi ona jednak realnego zagrożenia dla faworyta nadchodzących wyborów, obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

bELaNALH

Doktor Magdalena Ogórek jest specjalistką od historii Kościoła. Z Sojuszem Lewicy Demokratycznej współpracuje od wielu lat - pracowała między innymi w Kancelarii Prezydenta, gdy funkcję tę pełnił Aleksander Kwaśniewski, była też szefową gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju tego roku, ale dokładna data nie została jeszcze wyznaczona.

Czytaj więcej w Money.pl
Grzegorz Napieralski zawieszony! Sprawa będzie skierowana do partyjnego sądu.
Zaskoczenie: Oto kandydatka SLD na prezydenta - _ To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki _ - oświadczył szef SLD Leszek Miller.
Błaszczak: SLD schodzi ze sceny politycznej Szef Klubu PiS uważa, że SLD złożyło broń i nie chce walczyć o urząd prezydenta.
bELaNAMi
KOMENTARZE
(0)