Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mafijne przekręty w włoskiej marynarce wojennej

0
Podziel się:

Skarb państwa wydał siedem milionów euro, za które marynarka wojenna miała kupić paliwo, a które nigdy nie zostało dostarczone.

Mafijne przekręty w włoskiej marynarce wojennej
(Chris Sampson/CC BY 2.0/flickr)

Siedem milionów euro zainkasowała rzymska mafia od marynarki wojennej, której miała dostarczyć ponad dziesięć milionów litrów ropy naftowej.

Miał ją przywieźć do Włoch tankowiec, który - jak się okazało - już dawno nie pływał, bo zatonął u wybrzeży Nigerii.

Wśród aresztowanych w poniedziałek członków gangu oszustów jest jeden oficer i dwóch podoficerów włoskiej marynarki wojennej.

Pozostali zaś związani są z wykrytą dwa tygodnie temu tzw. rzymską mafią - organizacją przestępczą, która kontrolowała przedsiębiorstwa komunalne i przekupywała lokalnych polityków.

Prowadzący śledztwo nie znają jeszcze wszystkich szczegółów tego procederu. Wiedzą jedynie, że skarb państwa wydał siedem milionów euro, za które marynarka wojenna miała kupić ponad dziesięć milionów litrów paliwa. A jednocześnie, że organizacja przestępcza w ostatnim czasie wyzbywała się nieruchomości i zakładała stacje benzynowe na terenie Wiecznego Miasta i okolic.

Po to, podejrzewa prokuratura, by sprzedawać paliwo pochodzące z przemytu, po intratnych cenach, bo bez podatku i akcyzy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t243804.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/boss-mafijnego-gangu-byl-wolontariuszem,240,0,1665520.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Boss włoskiej mafii kierowcą karetki Szef gangu kalabryjskiej mafii, pracował z oddaniem jako wolontariusz. Jeżdżąc w karetce ratował życie ludziom i był bardzo szanowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t322300.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mafia-we-wloszech-prezydent-napolitano,252,0,1647612.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent Włoch przed sądem. W sprawie... 89-letni szef państwa zeznawał w majestatycznej komnacie Sala del Bronzino w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale, a w przesłuchaniu uczestniczyło około 40 osób na czele z sędziami, adwokatami i ławnikami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t116615.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mafia-we-wloszech-konfiskata-gigantycznego,155,0,1647259.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przejęto majątek wart niemal pół miliarda euro Nieruchomości i inne dobra są własnością 75-letniego biznesmena Calcedonio Di Giovanniego z Palermo.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)