Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mafia włoska mocno ucierpiała. Wspólna akcja służ w USA i we Włoszech

0
Podziel się:

W czasie wielkiej operacji połączonych sił obu krajów z udziałem setek policjantów po obu stronach Oceanu aresztowano 26 osób.

Mafia włoska mocno ucierpiała. Wspólna akcja służ w USA i we Włoszech
(Polaris/East News)

Funkcjonariusze włoskiej policji i amerykańskiej FBI rozbili podczas operacji przeprowadzonej we Włoszech i w Nowym Jorku międzynarodowy gang przemytników narkotyków. Tworzyły go gangi mafii kalabryjskiej i rodziny z USA o sycylijskim rodowodzie.

W czasie wielkiej operacji połączonych sił obu krajów z udziałem setek policjantów po obu stronach Oceanu aresztowano 26 osób, wśród nich kilku poszukiwanych od dawna bossów z Kalabrii.

Śledztwo, jak poinformowano, potwierdziło pozycję mafii z tego włoskiego regionu, N'ndranghety jako najpotężniejszej organizacji przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami. Jej gangi nie tylko już dawno opuściły swój matecznik na południu Włoch, ale zacieśniły więzy z klanami _ konkurencyjnej _ sycylijskiej cosa nostry, między innymi słynną rodziną Gambino z Nowego Jorku.

Kalabryjczycy i amerykańscy mafiosi stworzyli wspólnie wielki kanał przerzutu narkotyków, przede wszystkim kokainy z Ameryki Południowej do kalabryjskiego portu Gioia Tauro, uważanego od lat za główne miejsce przemytu wykorzystywane przez gangi N'dranghety.

Agencja Ansa podała, powołując się na materiały ze śledztwa, że włoskiej i amerykańskiej policji, zaangażowanej w operację rozbicia groźnego sojuszu amerykańskiej cosa nostry i kalabryjskiej mafii pomogła sprawa romansu groźnego nowojorskiego bossa Franka Lupoi z Polką, z którą pojechał do Włoch. Podsłuchano potem, jak tłumaczył się swej żonie, że był _ w pracy _. Wtedy na jaw wyszło, że celem tej podróży było zacieśnienie współpracy z gangami z Kalabrii.

Na konferencji prasowej po zakończeniu operacji włoscy śledczy zwrócili uwagę na coraz większą ekspansję N'dranghety w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu, jak podkreślili, przestępczą współpracę z mafią amerykańską utrzymywały rodzinnie powiązane z nimi gangi z Palermo na Sycylii, teraz wypierają je klany kalabryjskie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m84160.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;pizze;je;sie;rekoma;czy;sztuccami,225,0,1457377.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pizzę je się rękoma czy sztućcami? To jeden z tematów dyskusji między Włochami a Amerykanami. Wywołał ją burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m297166.jpg ) ] (http://tech.money.pl/hi-tech/artykul/jakie-sa-najbardziej-pozadane-umiejetnosci-it-w-polsce,233,0,1476585.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jakie są najbardziej pożądane umiejętności IT w Polsce? Raport Computerworld Forecast 2014 pokazuje, że 32% firm w Stanach Zjednoczonych planuje zwiększenie zatrudnienia w obszarze IT. Mimo, że opracowanie Computerworld dotyczy rynku amerykańskiego, warto przyjrzeć się, jakie umiejętności są najbardziej oczekiwane przez pracodawców i spróbować wyciągnąć wnioski dla polskiego rynku pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m295316.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lawrow;znow;krytykuje;zachod;projekt;rezolucji;oderwany;od;realiow,141,0,1476493.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sergiej Ławrow znów ostro atakuje Zachód Zachodni projekt rezolucji ONZ w sprawie dostępu pomocy humanitarnej do Syrii jest jego zdaniem oderwany od rzeczywistości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)