Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Policja przeprowadziła ogromną akcję

0
Podziel się:

W akcji wzięło udział ok. 500 policjantów, wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące.

Mafia we Włoszech. Policja przeprowadziła ogromną akcję
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEDcLnsl

Włoska policja przeprowadziła dwie wielkie operacje antymafijne w Rzymie i Kalabrii, których celem było zatrzymanie około 100 osób - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicieli sił bezpieczeństwa.

Aktualizacja: 12:00

Celem operacji w Rzymie było aresztowanie ludzi, którzy prowadzili _ nielegalną działalność _ zarówno w stolicy Włoch jak i w okolicach pobliskiej Ostii - powiedział rzecznik policji Mario Viola. Zatrzymano ok. 50 osób.

bEDcLnsn

Dziennik _ Corriere della Sera _ pisze, że operacja to _ śmiertelny cios _ dla klanów mafijnych Fasciani, Triassi i D'Agati, które przez lata zdominowały świat przestępczości zorganizowanej w tym regionie. Rodzina Triassich ma bliskie powiązania z sycylijską cosa nostrą - podała portal BBC News.

Druga, _ odrębna operacja, wymierzona była w członków 'Ndranghety w pobliżu miasta Catanzaro _ w Kalabrii - poinformował rzecznik Viola. Według agencji ANSA aresztowano tam 65 osób, w tym lekarzy, prawników i przedsiębiorców.

W Kalabrii, która jest kolebką 'Ndranghety, wydano nakazy aresztowania _ od 50 do 70 osób _ - powiedział Viola. We Włoszech nakazy aresztowania mogą dotyczyć osób, które już przebywają w areszcie w związku z innymi przestępcami.

Włoskie media podają, że w akcji wzięło udział ok. 500 policjantów, wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące. Według agencji ANSA była to największa operacja policyjna w Rzymie i jego okolicach.

bEDcLnst

'Ndrangheta to najpotężniejsza z włoskich mafii, która zbudowała swą potęgę przede wszystkim na handlu kokainą w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoska mafia namieszała w Austrii. Poszło o kanapki W karcie przy tej kanapce znalazło się uznane we Włoszech za haniebne sformułowanie: Ugotowany w bombie jak kurczak na grillu.
Dożywocie dla rybaka, bombiarza z Sycylii 68-letni Cosimo D'Amato uzyskiwał trotyl i inne materiały wybuchowe z bomb z czasów drugiej wojny światowej.
Zakaz procesji pod domami mafiosów Zakaz zatrzymywania procesji religijnych przed domami mafijnych bossów, zwyczajowego przyczepiania banknotów do figur świętych i zbiórki pieniędzy na pokazy pirotechniczne.
bEDcLnsO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)