Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Konfiskata gigantycznego majątku mafijnego

0
Podziel się:

Minister spraw wewnętrznych Włoch pogratulowała policji przeprowadzonej w kilku regionach kraju operacji konfiskaty tego jednego z największych mafijnych majątków.

Mafia we Włoszech. Konfiskata gigantycznego majątku mafijnego
(CrazyD/iStockphoto)

We Włoszech skonfiskowano majątek o gigantycznej wartości 1,3 mld euro, należący do przedsiębiorcy powiązanego z ukrywającym się szefem cosa nostry, Matteo Messiną Denaro - poinformowała prokuratura do walki z mafią.

Zajęte dobra należały do biznesmena z miasta Trapani na Sycylii Vito Nicastriego, uważanego za _ króla energii wiatrowej _.

Prokuratura odkryła w trakcie śledztwa sieć powiązań przedsiębiorcy z Denaro, który jest numerem 1 na liście poszukiwanych we Włoszech przestępców, a także z aresztowanymi wcześniej bossami sycylijskiej mafii, Salvatore i Sandro Lo Piccolo. Jak się podkreśla, istnieją dowody na to, iż wszyscy ci szefowie cosa nostry zaangażowani byli finansowo w produkcję energii odnawialnej.

Już wcześniej wobec Nicastriego prowadzono dochodzenia w sprawie powiązań z mafią. On sam zaś znajduje się pod specjalnym policyjnym nadzorem i ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

Minister spraw wewnętrznych Włoch Annamaria Cancellieri pogratulowała policji przeprowadzonej w kilku regionach kraju operacji konfiskaty tego jednego z największych mafijnych majątków.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą by u nich kręcić serial o mafii Burmistrz Neapolu uważa, że większość mieszkańców Scampii, uchodzącej za matecznik mafiozów, prowadzi normalne życie i jest praworządna.
Kolejny cios w mafię kalabryjską. 20 złapanych Policja opieczętowała kilkanaście firm, głównie agencji nieruchomości, i kilkanaście obiektów turystycznych.
Promocja - 20% w dół. Klejnoty ze skarbca mafii Sąd w Neapolu postanowił wystawić na licytację klejnoty i biżuterię oraz złote zegarki, skonfiskowane w ostatnich latach mafiosom z kamorry.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)