Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włoska mafia
15.08.2012 16:53

Mafia we Włoszech gnębiona przez policyjne konfiskaty

Wśród skonfiskowanych nieruchomości są budynki, hotele i restauracje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

Włoskie władze skonfiskowały w zeszłym roku mienie wartości czterech miliardów euro, należące do mafii. Aresztowano przeszło dwa tysiące podejrzanych.

Wśród skonfiskowanych nieruchomości są budynki, hotele i restauracje. Przejęto też wiele luksusowych samochodów i jachtów, należących do członków mafii. Ogółem dokonano przeszło 12 tysięcy konfiskat. Najwięcej, bo przeszło pięc tysięcy, na Sycylii, mniej w Kampanii i Kalabrii.

We włoskiej policji działają specjalne jednostki, zajmujące się analizą podejrzanych przepływów finansowych i zbieraniem informacji na ten temat.

Czytaj więcej w Money.pl
"Król detergentów" prał pieniądze mafii Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała właśnie jego majątek o wartości 450 mln euro.
Pokażą w szkołach, jak działała mafia W filmie dokumentalnym wykorzystano liczne relacje na temat tego, jak rodziła się potęga kamorry, nagrania i dokumenty.
Włoska mafia notuje serię niepowodzeń Majątek o wartości ponad 800 milionów euro skonfiskowała w Neapolu Włoska Gwardia Finansowa.

Na Małym Rynku w Krakowie, rozpoczął się 15 bm. 10. Festiwal Pierogów. W festiwalu uczestniczy 14 krakowskich restauracji. Przygotowane przez nie pierogi podczas festiwalowych konkursów będzie oceniać zarówno publiczność, jak i jury zawodowe.

Tagi: włoska mafia, mafia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz