Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Córki szefów mafii mówią o swoich rodzicach

0
Podziel się:

W rozmowie ze szwajcarską telewizją RTS Lucia Riina powiedziała: Przykro mi z powodu ofiar, ale jestem zaszczycona tym, że noszę nazwisko mojego ojca.

Mafia we Włoszech. Córki szefów mafii mówią o swoich rodzicach
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Postawy córek szefów cosa nostry to temat dyskusji we Włoszech. Córka uwięzionego byłego szefa mafii z Sycylii Toto Riiny mówi w telewizji, że jest dumna z tego nazwiska, a 17-letnia córka poszukiwanego bossa Matteo Messiny Denaro buntuje się przeciwko rodzinie.

Falę polemik i oburzenie komentatorów, polityków i rodzin ofiar mafii wywołał telewizyjny wywiad, jakiego udzieliła Lucia Riina, córka 82-letniego byłego bossa bossów mafii z Sycylii, Toto Riiny. Aresztowany w 1993 roku odbywa on karę kilku wyroków dożywocia za morderstwa. Przypuszcza się, że osobiście mógł zamordować nawet kilkadziesiąt osób, a zlecił zabójstwo jeszcze większej liczby ludzi. W zleconych przez niego zamachach zginęli sędziowie walczący z mafią Giovanni Falcone i Paolo Borsellino.

W rozmowie ze szwajcarską telewizją RTS Lucia Riina powiedziała: _ Przykro mi z powodu ofiar, ale jestem zaszczycona tym, że noszę nazwisko mojego ojca _.

_ - Jestem dumna z tego, że tak się nazywam i szczęśliwa, bo to jest nazwisko mojego ojca. Myślę, że żadne dziecko, które kocha swoich rodziców nie zmieni nazwiska. To moja tożsamość _ - stwierdziła najmłodsza córka byłego potężnego szefa szefów cosa nostry. Dodała też: _ Jesteśmy katolikami i winna jestem miłość mojemu ojcu i matce; to ona nauczyła nas czytać i pisać, bo nie mogliśmy chodzić do szkoły _.

Nie minęła jeszcze dyskusja po tym wywiadzie, gdy poruszenie wywołały informacje tygodnika _ L'Espresso _ o 17-letniej córce ukrywającego się od 20 lat nowego przywódcy sycylijskiej mafii, Matteo Messiny Denaro. Jest on numerem 1 na liście poszukiwanych najgroźniejszych włoskich przestępców.

Włoskie pismo w najnowszym numerze poinformowało, że nastoletnia córka Messiny Denaro buntuje się przeciwko mafijnej rodzinie ojca, w której dorastała, i chce mieszkać jak najdalej od niej. A to już jest, jak się zauważa w artykule, rewolucyjną decyzją, bo oznacza złamanie kodeksu cosa nostry.

Według tygodnika dziewczyna zdołała przekonać swą matkę, by opuściły dom, w którym mieszkała z nią od urodzenia. Przytacza się opinie śledczych, że nastolatka prawdopodobnie nigdy nie widziała swojego ojca.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca kara dla znanego kieszonkowca Kieszonkowiec, który przez 20 lat okradał pasażerów w autobusach w Rzymie, otrzymał sądowy zakaz korzystania ze środków komunikacji miejskiej w całych Włoszech.
Włochy chcą wygnania Assada z Syrii Włoscy radykałowie proponowali podobne rozwiązanie w przypadku Iraku, uważając za błąd egzekucję Saddama Husajna.
Burmistrz wezwał pogromców duchów Specjalna grupa tropicieli duchów ma przeszukać i zbadać wszystkie miejsca w Sant'Omero, uważane za nawiedzone.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)