Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mafia we włoszech
18.02.2015 15:31

Mafia we Włoszech. Skonfiskowano majątek kamorry wartości 320 mln euro

Na długiej liście skonfiskowanej własności jest luksusowa willa na wyspie Ischia, a także 27 innych nieruchomości, 41 stacji benzynowych, 20 barów w Neapolu i Avellino, sklepy jubilerskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chris Sampson/CC BY 2.0/flickr)

Majątek klanu kamorry o wartości 320 milionów euro skonfiskowała w środę włoska Gwardia Finansowa - poinformowali śledczy. Operację przeciwko gangowi przeprowadzono zarówno w jego kolebce w rejonie Neapolu, jak i w innych częściach Włoch.

Na długiej liście skonfiskowanej własności jest luksusowa willa na wyspie Ischia, a także 27 innych nieruchomości, 41 stacji benzynowych, 20 barów w Neapolu i Avellino, sklepy jubilerskie. Wiele z nich zapisanych było na figurantów.

Śledczy cytowani przez włoskie media podkreślili, że klan założony przez odbywającego wieloletni wyrok więzienia Edoardo Continiego był faktycznie przez lata gigantycznym holdingiem, inwestującym ogromne sumy z działalności przestępczej w różne gałęzie gospodarki i finansów.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces w walce z fałszerzami pieniędzy 20 milionów euro w fałszywych banknotach znaleźli karabinierzy niedaleko Neapolu.
Luksusowe mieszkania mafiosów odkryto w... Meble w stylu Ludwika XV, złocenia i drogie marmury - tak urządzone są mieszkania mafiosów z kamorry w kontrolowanej przez nich dzielnicy Neapolu.
Tagi: mafia we włoszech, kamorra, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz