Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mafia we Włoszech. Konfiskata gigantycznego majątku

0
Podziel się:

Nieruchomości i inne dobra są własnością 75-letniego biznesmena Calcedonio Di Giovanniego z Palermo.

Mafia we Włoszech. Konfiskata gigantycznego majątku
(andrewmedina/iStockphoto)

Włoskie biuro śledcze do walki z mafią (DIA) skonfiskowało na Sycylii majątek wartości 450 milionów euro należący do przedsiębiorcy z tej wyspy, któremu zarzucono powiązania z cosa nostra - podała Ansa. Inwestował on w bazę turystyczną.

Nieruchomości i inne dobra są własnością 75-letniego biznesmena Calcedonio Di Giovanniego z Palermo, który według prokuratury utrzymuje ścisłe relacje z najpotężniejszymi bossami sycylijskiej mafii, zajmującymi się między innymi procederem międzynarodowego prania brudnych pieniędzy. To dzięki współpracy z nimi dorobił się gigantycznego majątku - twierdzi wymiar sprawiedliwości.

Wśród zajętego majątku jest - jak podała włoska agencja, powołując się na źródła sądowe - około 100 domów w wiosce turystycznej Kartibubbo koło Trapani, znanej włoskim i zagranicznym turystom.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowania członków mafii. Przemycali... Aresztowania miały miejsce we Włoszech, Holandii i Niemczech.
Mafia staje się coraz silniejsza. Gdzie? Klany mafijne z południa Włoch, okopując się na giełdzie mediolańskiej, podejmują działalność w zamożnych gminach.
Nawrócony boss kamorry wzywa mafiosów 50-letni Iovine, odbywający karę dożywocia, to jeden z czterech najważniejszych byłych bossów potężnego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)