Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Madonna pozwana przez francuskich narodowców. Obraziła Len Pen?

0
Podziel się:

Skrajnie prawicowy francuski Front Narodowy (FN) planuje złożyć w najbliższym tygodniu pozew przeciwko gwieździe pop.

Madonna pozwana przez francuskich narodowców. Obraziła Len Pen?
(FRIOLI NICOLA/SIPA/EAST NEWS)

Skrajnie prawicowy francuski Front Narodowy (FN) planuje złożyć w najbliższym tygodniu pozew przeciwko Madonnie po tym, jak podczas sobotniego koncertu _ królowej popu _ w Paryżu wyemitowano wideo pokazujące szefową FN Marine Le Pen ze swastyką na czole.

Wideo było już wcześniej wyświetlane na innych koncertach piosenkarki w czasie jej światowego tournee, co spotkało się z oburzeniem kierownictwa francuskiej partii. FN ostrzegał, że podejmie działania prawne, jeśli nagranie zostanie pokazane we Francji.

Wczoraj wieczorem Madonna wystąpiła na paryskim Stade de France, gdzie wideo zostało wyemitowane. Rzecznik FN Alain Vizier jeszcze tego samego dnia poinformował, że partia pozwie piosenkarkę _ za obrazę _.

W kampanii przed tegorocznymi wyborami we Francji Marine Le Pen starała się zmienić wizerunek swej partii, kojarzonej do tej pory głównie z rasizmem i antysemityzmem - pisze agencja Associated Press.

Czytaj więcej w Money.pl
Socjaliści mają większość. Będą sami rządzić? Socjaliści zdobyli większość jakiej nie mieli nawet w 1981 roku, kiedy to prezydent Mitterrand został pierwszym socjalistycznym lokatorem w Pałacu Elizejskim.
Kontrowersyjna polityk wystartuje w wyborach Czy zagra na ksenofobicznych obawach Francuzów i odbierze wyborców Sarkozy'emu?
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)