Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz oskarżony o szpiegostwo

0
Podziel się:

Poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań wiceszefa PiS w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

Macierewicz oskarżony o szpiegostwo
(Reporter Poland)

Wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych Artur Dębski uważa, że Antoni Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu.

Jutro poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań Antoniego Macierewicza w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

Według posła Dębskiego podczas procesu weryfikacyjnego oficerów WSI Antoni Macierewicz popełnił przestępstwo. Poseł podkreślił, że nie chodzi o samo rozwiązanie WSI ale o sposób przeprowadzenia tej operacji.

Według Artura Dębskiego Komisja Weryfikacyjna nie zakończyła swoich prac, bo końcem miało być sprawozdanie przed komisją do spraw służb i przed Sejmem a to od 2008 roku nie nastąpiło. Poseł Twojego Ruchu uważa, że Antoni Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu - świadomie lub nieświadomie.

Wyjaśnił, że zbadanie tej sprawy porzez spotkania i rozmowy z różnymi ludźmi zajęło mu półtora roku dlatego dopiero teraz występuje z inicjatywą powołania zespołu parlaementarnego. Jego zdaniem działalność Antoniego Macierewicz oraz jego mocodawców przyczyniła się do tego, że polski wywiad wojskowy został zdradzony przez państwo.

_ - W Moskwie, w akwarium pan Macierewicz powinien mieć swój pomnik wystawiony przez Rosjan _ - uważa wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych. _ Akwarium _ to nazwa budynków, gdzie mieści się centrala wywiadu wojskowego ZSRR a następnie Federacji Rosyjskiej.

Zespół posła Dębskiego będzie jednym ze 130 zespołów parlamentarnych, które działają w Sejmie tej kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński chce zmian w prawie. "By rząd nie naruszał demokracji" Prezes PiS domaga się przestrzegania _ europejskich standardów _ w referendach. _ Już wkrótce pęknie system pogardy _.
Macierewicz odbija piłeczkę ekspertów Laska W jego ocenie, to komisja działająca przy KPRM manipuluje zdjęciami z miejsca katastrofy smoleńskiej.
Biorą się za Macierewicza. Chodzi o WSI Polityk zaznaczył, że zainicjował wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ Macierewicz pojawił się jako kandydat na ważną twarz w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)