Notowania

raport macierewicza
23.10.2013 13:41

Macierewicz oskarżony o szpiegostwo

Poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań wiceszefa PiS w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych Artur Dębski uważa, że Antoni Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu.

Jutro poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań Antoniego Macierewicza w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

Według posła Dębskiego podczas procesu weryfikacyjnego oficerów WSI Antoni Macierewicz popełnił przestępstwo. Poseł podkreślił, że nie chodzi o samo rozwiązanie WSI ale o sposób przeprowadzenia tej operacji.

Według Artura Dębskiego Komisja Weryfikacyjna nie zakończyła swoich prac, bo końcem miało być sprawozdanie przed komisją do spraw służb i przed Sejmem a to od 2008 roku nie nastąpiło. Poseł Twojego Ruchu uważa, że Antoni Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu - świadomie lub nieświadomie.

Wyjaśnił, że zbadanie tej sprawy porzez spotkania i rozmowy z różnymi ludźmi zajęło mu półtora roku dlatego dopiero teraz występuje z inicjatywą powołania zespołu parlaementarnego. Jego zdaniem działalność Antoniego Macierewicz oraz jego mocodawców przyczyniła się do tego, że polski wywiad wojskowy został zdradzony przez państwo.

_ - W Moskwie, w akwarium pan Macierewicz powinien mieć swój pomnik wystawiony przez Rosjan _ - uważa wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych. _ Akwarium _ to nazwa budynków, gdzie mieści się centrala wywiadu wojskowego ZSRR a następnie Federacji Rosyjskiej.

Zespół posła Dębskiego będzie jednym ze 130 zespołów parlamentarnych, które działają w Sejmie tej kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński chce zmian w prawie. "By rząd nie naruszał demokracji" Prezes PiS domaga się przestrzegania _ europejskich standardów _ w referendach. _ Już wkrótce pęknie system pogardy _.
Macierewicz odbija piłeczkę ekspertów Laska W jego ocenie, to komisja działająca przy KPRM manipuluje zdjęciami z miejsca katastrofy smoleńskiej.
Biorą się za Macierewicza. Chodzi o WSI Polityk zaznaczył, że zainicjował wyjaśnienie tej kwestii, ponieważ Macierewicz pojawił się jako kandydat na ważną twarz w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
Tagi: raport macierewicza, antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz