Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz doniesie na Tuska w sprawie zdjęć z Smoleńska

0
Podziel się:

Poszło o wydanie zespołowi Laska dokumentów i zdjęć dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz doniesie na Tuska w sprawie zdjęć z Smoleńska
(PAP/Tomasz Gzell)

Antoni Macierewicz (PiS) zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska; chodzi o zarządzenie obligujące organy państwowe do wydania zespołowi Laska dokumentów i zdjęć dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Według Macierewicza, szefa zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r., dokumenty i zdjęcia dotyczące katastrofy są na podstawie zarządzenia nr 28 Prezesa Rady Ministrów z 9 kwietnia 2013 r. _ nielegalnie i wybiórczo _ przekazywane zespołowi smoleńskiemu przy KPRM, którym kieruje Maciej Lasek.

Macierewicz w zawiadomieniu do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta wskazuje także na możliwość popełnienie przestępstwa przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie oraz Inspektorat Obrony Narodowej ds. Bezpieczeństwa Lotów. Jak podkreślił, bez zgody Sądu Okręgowego w Poznaniu, _ łamiąc prawo _, wydały one zespołowi Laska zdjęcia i dokumenty objęte tajemnicą służbową, celem publicznego wykorzystania.

Zdaniem posła PiS, Tusk wydał _ bezprawnie _ zarządzenia obligujące organy administracji państwowej do czynności, do których _ Prezes Rady Ministrów nie ma prawa w tym trybie ich zobowiązywać _.

_ - Przez co wytworzony został bezprawny stan rzeczy, chaos w państwie oraz cały ciąg działań przestępczych z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia _ - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

W jego ocenie wszystkie materiały związane z tragedią smoleńską powinny być jawne, poza danymi wrażliwymi.

_ - Mamy do czynienia z taką sytuacją, iż te dane, mowa tu o tzw. zdjęciach, jakimi szafował ostatnio zespół doradców Donalda Tuska, zostały po pierwsze przekazywane tym ludziom (komisji Laska) w sposób łamiący prawo, bezprawnie, w sposób nielegalny. Po drugie zaś w sposób wybiórczy _ - powiedział Macierewicz.

Jak podkreślił, osoby, którym się udostępnia publicznie te materiały, _ obnoszą się i demonstrują, że będą następnie te materiały wykorzystywały w sposób selektywny _.

W ocenie Macierewicza w ten sposób atakuje się rodziny smoleńskie. _ Im się wiąże ręce, uniemożliwiając dostęp do jakichkolwiek informacji, gdy równocześnie daje się swojemu opłacanemu propagandyście, który jawnie i otwarcie mówi: jedne (materiały) będę (publikował), innych nie będę, tak jak mi będzie wygodnie _ - mówił poseł.

_ - To jest ciąg wydarzeń, który przekracza dopuszczalne granice i stąd właśnie to skierowanie do pana prokuratora generalnego o konieczności ścigania takich nagannych czynów _ - powiedział Macierewicz.

Jak dodał, _ poza bezprawiem mamy do czynienia z okrucieństwem ze strony Prezesa Rady Ministrów _. Macierewicz poinformował, że złoży także wniosek do Prokuratora Generalnego o skierowanie przez niego do Trybunału Konstytucyjnego zarządzenia premiera, na podstawie którego wydawane są dokumenty i zdjęcia zespołowi Laska.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nowe zdjęcia z katastrofy Smoleńskiej Zespół badający przyczyny katastrofy, przedstawił argumenty przeciw teorii o zamachu. Będzie specjalna strona w sieci.
Dowód na zamach w Smoleńsku sfałszowany _ Kluczowy dowód wykorzystany przez zespół Macierewicza, został zmanipulowany _. Polityk PiS odpowiada.
Lasek wstrząśnięty smoleńskim blefem Rońdy Ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, twierdził, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)