Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MAC przestrzega: ktoś się pod nas podszywa

0
Podziel się:

Osoby podające się za pracowników ministerstwa prosiły o wypełnienie ankiety, po uruchomieniu której zaczynała się instalacja złośliwego oprogramowania.

MAC przestrzega: ktoś się pod nas podszywa
(EmirMemedovski/iStockphoto)

_ W ostatnich dniach do MAC dotarły informacje o próbach podszywania się osób trzecich pod pracowników ministerstwa _- poinformował resort w komunikacie. Osoby te kontaktowały się telefonicznie albo mailowo i prosiły o wypełnienie ankiety, po uruchomieniu której podejmowana jest próba instalacji złośliwego oprogramowania.

Ministerstwo tłumaczy, że nigdy nie wysyła wiadomości e-mail z linkami do logowania się lub zachęcających do pobrania aplikacji albo certyfikatów bezpieczeństwa.

MAC przypomina, żeby w żadnym wypadku nie podawać swoich danych, loginów i haseł. _ W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości nie należy na nie odpowiadać _- dodaje ministerstwo.

_ Wszystkie ważne informacje dotyczące możliwości pobierania aplikacji, certyfikatów bezpieczeństwa, wypełniania ankiet, zamieszczane są na stronie głównej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod adresem https://mac.gov.pl _- podaje resort.

Czytaj więcej w Money.pl
"Twitter" nielegalny i wywrotowy Powołując się na prawo międzynarodowe i Kartę Narodów Zjednoczonych, władze kubańskie zaapelowały do USA o zaprzestanie nielegalnych i wymierzonych w Kubę tajnych operacji.
Rosja walczy z opozycją w internecie Zablokowano trzy serwisy internetowe oraz bloga Aleksieja Nawalnego.
Od dziś łatwiej dotrzeć do informacji publicznej Nowelizacja ustawy zakłada ponadto ułatwienia w korzystaniu z danych zbieranych na potrzeby administracji publicznej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)