Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Luksusowe mieszkania mafiosów w blokach komunalnych

0
Podziel się:

Meble w stylu Ludwika XV, złocenia i drogie marmury - tak urządzone są
mieszkania mafiosów z kamorry w kontrolowanej przez nich dzielnicy Neapolu.

Luksusowe mieszkania mafiosów w blokach komunalnych
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Meble w stylu Ludwika XV, złocenia i drogie marmury - tak urządzone są mieszkania mafiosów z kamorry w kontrolowanej przez nich dzielnicy Neapolu, Scampia. Nie są to luksusowe wille, ale nielegalnie przez nich zajmowane lokale w skromnych budynkach.

Policjanci i karabinierzy, którzy przeprowadzili kontrolę na osiedlu w poszukiwaniu dzikich lokatorów, niepłacących za wodę i prąd, przecierali oczy ze zdumienia, gdy weszli do kilku mieszkań.

Okazało się, że w nielegalnie zajmowanych lokalach mieszkają w barokowym wręcz przepychu rodziny mafiosów z klanu Lucarelli-Barretta. Prowadzą oni mafijną wojnę z konkurencyjnym gangiem Di Lauro o kontrolę nad handlem narkotykami na placach i ulicach w tej cieszącej się ponurą sławą neapolitańskiej dzielnicy.

Lokale o powierzchni do 90 metrów, do których niecały rok temu wprowadzili się członkowie kamorry, zostały przez nich wyremontowane i urządzone z iście królewskim rozmachem. Są tam meble nawiązujące do stylu rokoko, szezlongi i kanapy w perłowo-złotym kolorze, najdroższe marmury, pozłacane ramy luster i wykończenia w łazienkach i w sypialniach. Nie brakuje nawet takich wyszukanych ornamentów, jak inkrustowane inicjały na wannie.

Lokatorom pełnych przepychu mieszkań postawiono zarzuty nielegalnego zajmowania nieruchomości oraz korzystania z sieci wodociągów i kanalizacji, a także kradzieży energii elektrycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
In vitro "to dzikie zapłodnienie". Protesty Zdaniem przewodniczącego włoskiego episkopatu decyzja Trybunału Konstytucyjnego otwiera drogę do _ komercjalizacji _ gamet.
Włosi uratowali 4 tysiące emigrantów Nasila się exodus z Afryki, a wraz z nim kryzys imigracyjny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)