Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
01.04.2013 13:56

Łukaszenka na mszy. Dostał Ewangelię

Metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz spotkał się z prezydentem Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz spotkał się z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenkę i podarował mu Ewangelię - poinformowały białoruskie portale. *

Podczas spotkania w mińskiej archikatedrze Łukaszenka zwrócił uwagę na istotne znaczenie Kościoła rzymskokatolickiego na Białorusi.

_ - Obecny rok jest szczególny, niedawno został wybrany nowy zwierzchnik Kościoła rzymskokatolickiego. To istotne, co się dziś odbywa w Kościele katolickim, wszak wszystkim dobrze wiadomo, że na Białorusi Kościół rzymskokatolicki ma istotne znaczenie i jego wpływ w naszym społeczeństwie jest ogromny _ - oznajmił Łukaszenka.

Kondrusiewicz podarował prezydentowi Ewangelię wydaną po raz pierwszy w języku białoruskim, zaś od niego otrzymał wielkanocne jajko z misternie rzeźbionego drewna, na którym przedstawiono Golgotę, ukrzyżowanego Jezusa i Matkę Bożą.

Abp Kondrusiewicz szacuje, że na Białorusi żyje około 1,5 mln katolików. Według danych przytoczonych w poniedziałek przez oficjalną agencję BiełTA, na Białorusi działają 483 parafie katolickie, w których pracuje 439 duchownych, społeczność katolicka dysponuje 467 kościołami, a 26 jest w budowie.

Agencja przypomina, że jedną z pięciu nagród Alaksandra Łukaszenki _ O duchowe odrodzenie _ za 2012 r. otrzymał dyrektor misji Caritasu w diecezji witebskiej Wital Kulpieksza.

BiełTA poinformowała także, że Kondrusiewicz zaakceptował inicjatywę przeprowadzenia w 2014 r. prawosławno-katolickiego forum w Mińsku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogromny wzrost zaufania do... Łukaszenki Jednocześnie więcej ankietowanych wiąże nadzieję na rozwój gospodarczy z zagranicznymi inwestycjami (52,8 proc.) i białoruskimi przedsiębiorcami (34,6 proc.).
Dziennikarze tej telewizji są na czarnej liście Od czasu rozpoczęcia nadawania w 2007 r. Biełsat nie uzyskał ani razu zgody na oficjalna działalność na Białorusi.
Finał sprawy o zniesławienie Łukaszenki Groziło mu do 5 lat więzienia.
Tagi: białoruś, łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz