Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka chce pokazów demokracji

0
Podziel się:

Prezydent Białorusi oświadczył, że najbliższe kampanie wyborcze w jego kraju powinny być demonstracją demokracji.

Łukaszenka chce pokazów demokracji
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że najbliższe kampanie wyborcze w jego kraju powinny być demonstracją demokracji. W 2014 r. odbędą się na Białorusi wybory lokalne, w 2015 r. prezydenckie, a w 2016 r. parlamentarne.

_ - Będziemy się poważnie przygotowywać do tego okresu. Chciałbym, żeby te wybory były demonstracją prawdziwej demokracji _ - oznajmił Łukaszenka na spotkaniu z szefową Centralnej Komisji Wyborczej Lidziją Jarmoszyną.

Według niego opozycja bardzo liczy na ten okres wyborczy. Planuje bowiem, że wybory lokalne będą początkiem, po którym nastąpi rozwinięcie, _ a apogeum tak zwana demokracja osiągnie podczas wyborów prezydenckich i zakończy się to wyborami parlamentarnymi _ - mówił Łukaszenka. _ Powinniśmy dać wszystko w ręce narodu, aby sam naród zdecydował, kto będzie kierować nim i krajem, jak będzie rozwijać się państwo i w jakim kierunku _ - oznajmił.

Dodał, że organizowaniem i prowadzeniem zbliżających się kampanii politycznych zajmie się szefowa CKW, piastująca to stanowisko od 1996 roku.

Służby prasowe Łukaszenki podały też, że wybory do władz lokalnych odbędą się na Białorusi 23 marca 2014 r.

Wszystkie kampanie wyborcze, jakie odbywały się na Białorusi od 1996 roku zostały uznane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie za nieuczciwe. Z tego powodu Jarmoszyna i sekretarz CKW Mikałaj Łazawik są objęci sankcjami wizowymi przez UE i USA. Sankcjami UE, obejmującymi ponad 200 osób, objęty jest także sam Łukaszenka.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)