Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka mówi o pokoju. Bałorusini powinni być wdzięczni

0
Podziel się:

- Mijający rok dowiódł wartości pokoju - oświadczył prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka,

Łukaszenka mówi o pokoju. Bałorusini powinni być wdzięczni
(Okras/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

Mijający rok dowiódł wartości pokoju - oświadczył prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w noworocznym orędziu do narodu, nawiązując do wydarzeń na Ukrainie.

_ - Mijający rok raptownie i tragicznie dowiódł wartości pokoju - oznajmił prezydent. - Pokazał nam wszystkim, że wszelkie problemy bytowe schodzą na plan dalszy i zaczynają wydawać się nieistotne, gdy wybuchają pociski, świszczą kule i leje się krew _.

Łukaszenka wyraził przekonanie, że właśnie pokój - w kraju, w rodzinach i między mieszkańcami - jest wartością, za którą Białorusini powinni być wdzięczni losowi.

_ - Od głośnych i chwytliwych haseł, siejących wrogość jeden krok do rozłamu społeczeństwa, od rozłamu społeczeństwa - do powszechnej nienawiści, a od niej - do wojny. Jeśli ludzie zapominają o wartości pokoju i zgody, wszystkie te trzy kroki stawiają w jedno mgnienie _ - podkreślił.

Wyraził też przekonanie, że _ każdy z nas pragnie jak najszybszego przywrócenia pokoju na ziemi naszych braci _. Nie wymienił jednak z nazwy Ukrainy.

W Mińsku odbyły się na jesieni i w grudniu trzy spotkania grupy kontaktowej z udziałem wysłanników Kijowa, Moskwy, OBWE i prorosyjskich separatystów. Czwarte zapowiadano na 26 grudnia, ale rozmowy nie doszły do skutku. Jak pisała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na swoje źródła, prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy nie zrealizowali ustaleń o wymianie zakładników, podjętych podczas ostatniego spotkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka: Nie walczymy przeciw Ukrainie Na Białorusi nie będą rozmieszczane żadne siły wojskowe, które byłyby wymierzone przeciw Ukrainie - zapewnił w Kijowie prezydent Aleksandr Łukaszenka
Łukaszenka za jednością terytorium Ukrainy Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy.
Łukaszenka proponuje pomoc Ukrainie Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył wczoraj, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna i zarówno Zachód, jak i Rosja powinny się uspokoić.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)