Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
13.02.2013 13:03

Lubuskie: Sekretarz podgorzowskiej gminy zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na zlecenie prokuratury sekretarza podgorzowskiej gminy Kłodawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na zlecenie prokuratury sekretarza podgorzowskiej gminy Kłodawa. Mężczyzna jest podejrzewany o czyny o charakterze korupcyjnym - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki.

_ - 33-letni Piotr Cz. został zatrzymany we wtorek w Urzędzie Gminy w Kłodawie. Agenci ABW przeprowadzili także przeszukania w jego domu i urzędzie. Aktualnie jest przesłuchiwany w prokuraturze. Grożą mu zarzuty korupcyjne, których treści nie mogę obecnie zdradzić _ - powiedział Domarecki.

Dodał, że śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Wójt Kłodawy Anna Mołodciak potwierdziła w rozmowie z PAP, że do urzędu przyjechali agenci CBA z Poznania, którzy otrzymali do wglądu wszystkie interesujące ich dokumenty i przesłuchali pracowników urzędu.

_ - Skargi i pomówienia nie są niczym nowym dla naszego urzędu. Oczywiście odpowiednie organy muszą zawsze je weryfikować. Niedawno mieliśmy m.in. kontrolę NIK, która nie wykazała nieprawidłowości. Myślę, że i tym razem wszystko wyjaśni się pozytywnie i sekretarz niebawem będzie mógł wrócić do pracy _ - powiedziała Mołodciak.

Kłodawa to gmina przylegająca do Gorzowa. Z uwagi na bliskość miasta na jej terenie rozwija się budownictwo jednorodzinne. Do takich miejscowości jak Kłodawa, Chwalęcice czy Różanki przeprowadza się wielu gorzowian, którzy budują tam swoje domy. Z tego powodu gmina ta nazywana jest _ sypialnią Gorzowa _. Gmina liczy ok. 7,5 tys. mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA w ministerstwie. Zatrzymali urzędnika Zatrzymany został jeden z urzędników ministerstwa. Doprowadzono go już do prokuratury, noc spędzi w izbie zatrzymań.
Manager znanej drużyny zatrzymany przez CBA Były menadżer Groclinu Grodzisk Wielkopolski Władysław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
8 lekarzy z Łodzi brało łapówki od koncernów? Lekarze mieli otrzymywać korzyści majątkowe w kwotach od tysiąca do nawet 15 tys. złotych.
Tagi: działalność cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz