Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
14.05.2013 10:53

Lubuskie: Celnicy przejęli 18 kg marihuany

Mieszkaniec województwa pomorskiego został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Za przemyt tak dużej ilości narkotyków grozi mu do 12 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

*Lubuscy celnicy przejęli 18 kg marihuany o wartości ok. pół mln zł. O ich przemyt do Polski podejrzany jest 41-latek z Gdyni, który podróżował rejsowym busem z Holandii - poinformowała dziś rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska. *

Mieszkaniec województwa pomorskiego został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Za przemyt tak dużej ilości narkotyków grozi mu do 12 lat więzienia.

_ - Trzy próżniowo pakowane warstwy miały skutecznie zatrzymać zapach suszu. Można też przypuszczać, że miało to pomóc w zminimalizowaniu wymiarów pakunku _ - powiedziała rzeczniczka.

Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas minionego weekendu w rejonie granicznego Świecka. Patrol celników kontrolował tam osobowego busa, który przyjechał do kraju z Holandii.

Podczas kontroli bagażu pasażerów, w torbie podróżnej 41-latka funkcjonariusze znaleźli 10 pakunków ze starannie odmierzoną, jednakową ilością narkotyku.

W ub. roku lubuscy celnicy zatrzymali łącznie ponad 15 kilogramów marihuany. _ - Ten rok zapowiada się rekordowo. Mamy dopiero połowę maja, a lubuskim celnikom wpadło w ręce już ponad 30 kg marihuany _ - dodała Downar-Zapolska.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Wolnych Konopii, prześladowany? Prokuratura na początku maja ubiegłego roku postawiła Dołeckiemu zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości suszu marihuany, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
Namierzyli ich w sieci. Wpadło 14 osób CBŚ zatrzymała 14 osób, zajmujących się sprzedażą i produkcją materiałów wybuchowych.
Obława w Hiszpanii. Kilkuset policjantów Skonfiskowano 20 luksusowych aut i zajęto należące do szajki nieruchomości: pięć położonych w Hiszpanii i 18 w Holandii.
Tagi: legalizacja marihuany, lubuskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz