Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lot prokuratorów za 40 tysięcy złotych

0
Podziel się:

Wojskowe helikoptery przewiozły prokuratorów, którzy mieli zatrzymać Ryszarda Krauzego.

Lot prokuratorów za 40 tysięcy złotych
(PAP / EPA)

Były szef MON w rządzie PiSAleksander Szczygłonakazał, by wojskowe helikoptery przewiozły prokuratorów, którzy mieli uczestniczyć w zatrzymaniu Ryszarda Krauzego.

Prokuratorzy Krazuego nie zatrzymali, a wojsko na ich przelot wydało 40 tysięcy złotych - czytamy w _ Gazecie Wyborczej _.

Szczygło w rozmowie z gazetą przyznaje, że na prośbę ówczesnego ministra sprawiedliwościZbigniewa Ziobrywydał takie polecenie. _ To był mój prawny obowiązek, nie było powodu, abym odmówił _ - podkreśla były szef MON.

ZOBACZ TAKŻE:

_ Gazeta Wyborcza _ przypomina, że chodziło o pomoc w zastawieniu pułapki 13 lipca 2007 roku na Krauzego. Był to tydzień po fiasku akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa, która miała się zakończyć złapaniem na przyjęciu łapówki wicepremieraAndrzeja Leppera.

Tego samego dnia w Warszawie przesłuchiwany był szef MSWiAJanusz Kaczmarek. Ziobro zdecydował, że w tym samym czasie trzeba też przesłuchać Krauzego. _ Chodziło o to, by uniemożliwić porozumienie i ustalenie wspólnej wersji _ - tłumaczy Ziobro. _ Gazeta Wyborcza _ zauważa, że nie tłumaczy, dlaczego nie zaplanowano tych przesłuchań na tyle wcześnie, by warszawscy prokuratorzy mogli dostać się do Gdańska nie na pokładzie wojskowych śmigłowców.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)