Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn sugeruje Izraelowi złagodzenie restrykcji wobec Strefy Gazy

0
Podziel się

Nie ma innej drogi niż poszukiwanie kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby zarówno Izraelczykom, jak i palestyńskim rodzinom żyć bez strachu.

Londyn sugeruje Izraelowi złagodzenie restrykcji wobec Strefy Gazy
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))
bEifrbsR

Brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond witając z zadowoleniem przedłużenie o 5 dni zawieszenia broni w Strefie Gazy podkreślił z naciskiem, iż rząd premiera Benjamina Netanjahu powinien złagodzić restrykcje narzucone Strefie.

W komunikacie ogłoszonym w czwartek przez Foreign Office Hammond uznał za _ żywotnie ważne _, aby ruch islamistyczny Hamas i inne ugrupowania _ zaprzestały ataków rakietowych, co pozwoliłoby władzom Autonomii Palestyńskiej wznowić kontrolę nad palestyńskim terytorium _.

Jeśli chodzi o Izrael, szef brytyjskiej dyplomacji wyraził opinię, że _ powinien obniżyć poziom restrykcji i pozwolić palestyńskiej ludności cywilnej na kontynuowanie jej działalności zarobkowej, aby gospodarka Strefy Gazy mogła się rozwijać _.

bEifrbsT

Przyznając, że _ negocjacje nie są łatwe _, Hammond podkreślił, że _ nie ma innej drogi niż poszukiwanie kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby zarówno Izraelczykom, jak i palestyńskim rodzinom żyć bez strachu i zapobiegłoby eskalacji przemocy _.

Brytyjski minister spraw zagranicznych wyjaśnił, że telefonował do szefa MSZ Egiptu Sameha Szukriego, aby pogratulować mu jego wysiłków i starań jego kraju, który wystąpił w charakterze mediatora w konflikcie.

W ciągu pierwszego dnia przedłużonego o pięć dni zawieszenia broni obie strony - Izrael i milicje palestyńskie - przestrzegają jego warunków, jakkolwiek w godzinach nocnych dochodziło do sporadycznych ataków.

Poprzednie porozumienie, o trzydniowym wstrzymaniu ognia, wygasło w środę o północy.

bEifrbsZ
Czytaj więcej w Money.pl
Szokujący raport. Izraelczycy zabili 447 dzieci UNICEF ogłosił, że w toku ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zginęło więcej dzieci niż w poprzednich operacjach wojskowych Izraela.
Premier Izraela: będziemy dalej niszczyć Benjamin Netanjahu zapowiedział, że siły zbrojne jego kraju będą kontynuowały operację niszczenia palestyńskich tuneli, nawet w trakcie zawieszenia broni.
Izrael dopuścił się zbrodni? Gaza w ogniu Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.
bEifrbtu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)