Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Londyn: drakońskie grzywny dla kierowców

0
Podziel się:

Do tej pory kara za przekroczenie prędkości na autostradzie wynosiła maksymalnie 2 i pół tysiąca funtów. Sprawdź, o ile wzrośnie.

Londyn: drakońskie grzywny dla kierowców
(Dave Pearson/CC/Flickr)

Angielskie kolegia otrzymają wkrótce prawo karania kierowców za wykroczenia czterokrotnie wyższymi grzywnami niż dotąd. Rząd w Londynie przedłożył w Izbie Gmin nowelizację przepisów, które po przegłosowaniu wejdą w życie niemal z dnia na dzień.

Do tej pory kara za przekroczenie prędkości na autostradzie wynosiła maksymalnie 2 i pół tysiąca funtów. Teraz podskoczy do 10 tysięcy. Podobnie z używaniem komórki za kierownicą. Maksymalna kara tysiąca funtów wzrośnie do 4 tysięcy.

Zwolennicy tych kar argumentują, że rozmowa przez telefon zwalnia czas reakcji kierowców dwukrotnie, a czytanie, lub wysyłanie SMS-ów nawet trzykrotnie w porównaniu z lekkim przekroczeniem dozwolonej dawki alkoholu we krwi.

Ale rzecznik Krajowej Grupy Działania Kierowców uważa, że wysokość nowych grzywien odstraszy ich od dochodzenia sprawiedliwości, jeśli uznają, że otrzymali niesłusznie mandat drogowy.

W razie przegranej w kolegium czekać ich bowiem będzie drakońska grzywna, niejednokrotnie ponad 100 razy wyższa od mandatu. Rzecznik brytyjskiego automobilklubu AA powiedział dziennikowi _ The Daily telegraph _, że większa widoczność policji na drogach mogłaby zapobiec wykroczeniom znacznie skuteczniej niż nowe grzywny.

Jednocześnie wzrosną też czterokrotnie wszystkie inne wymierzane w angielskich kolegiach kary pieniężne - od śmiecenia na ulicy po burdy po pijanemu, czy wandalizm.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)