Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Londyn: Oskarżony o terroryzm miał adres Tony'ego Blaira

0
Podziel się:

W Londynie toczy się proces dwóch brytyjskich muzułmanów oskarżonych o terroryzm. Jak ujawnił dziś oskarżyciel, jeden z nich miał przy sobie w chwili aresztowania adres rezydencji byłego premiera Tony'ego Blaira.

Londyn: Oskarżony o terroryzm miał adres Tony'ego Blaira
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Główny zarzut postawiony 26-letniemu Erolowi Incedalowi to przygotowania do krwawego zamachu terrorystycznego w Wielkiej Brytanii. Ze skonfiskowanego telefonu komórkowego policja odzyskała SMS-y w których, jak twierdzi, padały zakodowane słowa _ kałasznikow _ i _ ĂĄ la Bombaj _, będące aluzją do akcji islamskich straceńców, którzy w 2008 roku zabili w tym mieście 174 osoby. Oskarżyciel nie twierdzi, że Incedal miał konkretny plan, ale obciąża go posiadanie karty pamięci z instrukcją budowy bomby, propagandą Islamskiego Państwa, fotografiami synagogi i adresem Tony'ego Blaira.

Współoskarżony Incedala, Mounir Rarmoul-Bouhadjar przyznał się w zeszłym tygodniu do posiadania materiałów umożliwiających działalność terrorystyczną. We wrześniu wywiad umieścił aparat podsłuchowy w samochodzie Erola Incedala i obaj oskarżeni zostali aresztowani w tym miesiącu.

Proces toczył się dziś po południu przy drzwiach zamkniętych, a członkowie ławy przysięgłych oraz 10 wybranych reporterów musieli przysiąc, że nigdy nie ujawnią tego, co dziś usłyszeli.

Czytaj więcej w Money.pl
Spisek i aresztowania w Wielkiej Brytanii Policja nie udziela na razie bliższych informacji w sprawie czterech młodych muzułmanów aresztowanych wczoraj w Londynie.
Brytyjski premier na celowniku terrorystów? Nie jest wykluczone, że Tony Blair mógł zginąć z ręki 26-latka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)