Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lokalna kradzież stulecia w Rosji. Okradli jubilera na 56 mln rubli

0
Podziel się:

Łupem złodziei padły wyroby ze złota i szlachetne kamienie. W przeliczeniu na złotówki ich wartość to ponad 3 mln złotych.

Czyta to 320-tysięczne miasto - stolica Kraju Zabajkalskiego</br>
Czyta to 320-tysięczne miasto - stolica Kraju Zabajkalskiego</br> (Naoto Kurihara/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

W Czycie na Dalekim Wschodzie Rosji nieznani sprawcy ograbili sklep jubilerski. Ich łupem padły wyroby ze złota i szlachetne kamienie o wartości 56 milionów rubli, czyli ponad trzech milionów złotych.

Do kradzieży doszło między 31 grudnia, a 3 stycznia. Dokładną datę na razie trudno ustalić, gdyż w Rosji od Nowego Roku do 11 stycznia obowiązują dni wolne od pracy. W odróżnieniu od ochrony salonu jubilerskiego w Czycie, miejscowi złodzieje w tym czasie nie próżnowali. Aby przedostać się do sklepu, rozebrali ceglaną ścianę w piwnicy. Następnie opróżnili sześć sejfów.

To największa kradzież wyrobów jubilerskich w Rosji w ostatnich miesiącach. W roku ubiegłym złodzieje okradli w Moskwie dwa sklepy z drogocennymi wyrobami na sumę po 10 milionów rubli każdy, czyli na około pół miliona złotych.

Czyta to 320-tysięczne miasto będące stolicą Kraju Zabajkalskiego graniczącego z Mongolią i Chinami. Region ten posiada bogate złoża srebra, miedzi, węgla kamiennego i brunatnego oraz wolframu.

Czytaj więcej w Money.pl
Córka Korwina-Mikkego wpadła na kradzieży Została przyłapana przez ochronę warszawskiego hipermarketu budowlanego.
Zuchwały rabunek z piramidy. Niemcy skazani Według przedstawicieli sądu w egipskiej prowincji Giza trzej Niemcy, których przedstawiono jako naukowców, ukradli m.in. fragmenty kamiennego kartusza z wpisanym imieniem faraona.
Czescy policjanci "kradli" auta złodziejom Największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów został rozbity.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)