Notowania

giodo
19.01.2011 15:00

Lokalizator telefonów na celowniku GIODO

Jedna z firm za opłatą lokalizuje posiadaczy komórek. Inspektor uważa, ze to nielegalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastwest Imaging/Dreamstime)

*Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych rozważa skierowanie do prokuratury zawiadomienia przeciwko firmie oferującej usługi lokalizacji telefonów komórkowych. *

Działająca w internecie firma oferuje - za opłatą abonamentową - usługę polegającą na wskazaniu miejsca, gdzie znajduje się użytkownik danego telefonu komórkowego. W reklamie firma proponuje: _ Sprawdź gdzie jest twoja dziewczyna, chłopak, pracownik _. Serwis oferujący takie usługi jest zarejestrowany w Kostaryce, a według innych informacji - w Maroku.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, że zjawisko jest zupelnie nowe. Jego urząd analizuje legalność i sposób działania oferowanej płatnej usługi lokalizacji telefonów komórkowych

We wstępnej ocenie Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego, usługa proponowana przez firmę jest nielegalna.

POSŁUCHAJ GIODO:

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada skierowanie zawiadomienia do prokuratury, zarówno gdyby okazało się, że usługodawca oszukuje klientów oferując usługę, której nie jest w stanie zrealizować, jak i gdyby wyszło na jaw, że nielegalnie wchodzi w posiadanie danych dotyczących klientów sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polska;kontra;google;giodo;nie;zgadza;sie;na;street;view,50,0,709170.html) Polska kontra Google. GIODO nie zgadza się na Street View Polska nie zgadza się, by zdjęcia ulic, były przechowywane przez rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t14353.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/facebook;na;celowniku;inspektora;danych;osobowych,106,0,713322.html) Facebook na celowniku inspektora danych osobowych GIODO uważa, że inne serwisy są dyskryminowane.
Tagi: giodo, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz