Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łódź
18.10.2014 15:55

Łódzka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie fałszowania list PO

Łódzka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie fałszowania list poparcia dla Platformy Obywatelskiej - przed ostatnimi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM STEPIEN/REPORTER)

Śledczy zabezpieczyli do tej pory około 900 takich list, w tej sprawie przesłuchano już kilkadziesiąt osób - mówi rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania.
Osoby nie potwierdzają faktu jakoby udostępniały swoje dane osobowe do umieszczenia na listach poparcia i aby te listy podpisywały. Do zbadania sprawy na zostać powołany biegły z zakresu pisma ręcznego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wykorzystane dane i podpisy mogą pochodzić z łódzkiego MPK, choć prokurator Kopania nie potwierdza tej informacji wprost. Mówi jedynie, że w toku przesłuchań świadkom zadawane są także pytania, czy byli karani za jazdę bez biletu w środkach transportu łódzkiego MPK, zdecydowana większość osób odpowiedziała na to pytanie twierdząco.

Szef łódzkich wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej, minister sportu Andrzej Biernat - nie chce na razie komentować tej sprawy, uprzedza jednak przed ferowaniem wyroków zanim nastąpi ostateczne rozstrzygnięcie prokuratury.

Tymczasem prokuratura planuje kolejne przesłuchania, nie tylko w Łodzi, ale także innych miastach województwa łódzkiego.

Czytaj więcej w Money.pl
NIK o stadionie. "Były nieprawidłowości" Najwyższa Izba Kontroli wykazała wiele nieprawidłowości przy projektowaniu, budowie oraz późniejszym użytkowaniu stadionu miejskiego we Wrocławiu. Zaniżono m.in. podatek VAT o 11 mln zł; urząd skarbowy wszczął w tej sprawie postępowanie wobec gminy Wrocław.
Prokuraturę czeka paraliż? Wszystko przez... Ustępujący minister sprawiedliwości w ostatnich dniach urzędowania podpisał nowy regulamin wewnętrznego urzędowania prokuratury.
Decyzja w sprawie śledztwa smoleńskiego _ Pomimo przeprowadzenia w toku tego postępowania szeregu czynności procesowych, nie zdołano zakończyć śledztwa w uprzednio wyznaczonym terminie _ - oświadczył prokurator.
Tagi: łódź, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz