Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Likwidacja roamingu. Wkrótce będzie taniej

0
Podziel się:

Przez 50 minut w roku będzie można telefonować za granicą w cenie połączeń krajowych.

Likwidacja roamingu. Wkrótce będzie taniej
(kirza/iStock)

Używanie telefonów komórkowych za granicą nadal będzie oznaczać wyższe koszty. Jak podają media w Niemczech, z opłat roamingowych w Unii Europejskiej ma być zwolnionych tylko 50 minut rozmów rocznie. Wcześniej planowano całkowitą ich likwidację.

Komisja Europejska chciała znieść płatny roaming w 2016 roku. Wiadomo już, że planów tych nie uda się zrealizować, ale Bruksela chce ulżyć użytkownikom telefonów. Jak donosi niemiecki dziennik "Bild", przez 50 minut w roku będzie można telefonować za granicą w cenie połączeń krajowych.

Każda następna minuta będzie obarczona opłatą roamingową. W krajowej cenie będzie też można przesłać 50 SMS-ów i 100 megabajtów danych.

"Bild" powołuje się przy tym na niejawne dokumenty z posiedzenia unijnych ministrów, odpowiedzialnych za telekomunikację. Niemieckie media dodają, że całkowita likwidacja opłat byłaby dotkliwym ciosem dla operatorów, którzy dobrze zarabiają na roamingu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa droga do domu. Nie ciesz się, zapłacisz Według przepisów taka inwestycja sprawiła, że nieruchomość jest więcej warta. Możesz więc za to zapłacić.
Artyści oburzeni. "Tracimy przez złe prawo" Marek Kościkiewicz zaznaczył, że polscy twórcy tracą na braku regulacji prawnych, które pozwalały by rekompensować im straty z tytułu korzystania np. z plików muzycznych na smartfonach i tabletach.
Ślub na nowych zasadach. Urzędy zarobią Blisko sto tysięcy par zechce powiedzieć sakramentalne _ tak _ poza urzędem. Trzeba dodatkowo zapłacić.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)