Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lid
07.11.2007 16:00

LiD zbombarduje Trybunał

W najbliższym czasie LiD skieruje do Trybunału kilkanaście wniosków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

*W najbliższym czasie LiD zamierza zasypać Trybunał Konstytucyjny kilkunastoma wnioskami. Będą one dotyczyć m.in. wliczania oceny z religii do średniej oraz finansowania przez państwo uczelni teologicznych. *

Nie oznacza to jednak, że Trybunał zajmie się czymś nowym. Wszystkie te wnioski zostały złożone przez LiD znacznie wcześniej, jednakże TK ze względu na skrócenie kadencji Sejmu nie zdążył orzec w żadnej z tych spraw.

Treść wniosków ma być identyczna, jak tych złożonych wcześniej.

_ Jak przypominają politycy lewicy, za większością tych ustaw głowowały PiS, PO oraz PSL. _"W poprzedniej kadencji było kilkadziesiąt wniosków. Po przeanalizowaniu ich merytorycznej treści postanowiliśmy złożyć jedenaście wniosków" - mówiRyszard Kalisz.

Szef Klubu LiDWojciech Olejniczakwierzy w ich szybkie rozpatrzenie. "Liczymy, że Trybunał w swoich pracach uwzględni to, że większość z tych wniosków została złożona kilka, nawet kilkanaście miesięcy temu" - mówi.

Wniosek do TK może zostać złożony przez grupę co najmniej 50 posłów. W ławach sejmowych zasiada obecnie 53 parlamentarzystów LiD.

Tagi: lid, wiadomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz