Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
07.04.2014 18:10

"Liczymy, że akcje separatystów nie sprowokują Rosji"

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Deszczyca wyraził dzisiaj nadzieję, że władze Rosji dotrzymają słowa i nie wprowadzą wojsk na terytorium ukraińskie w związku z akcjami prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Departament Stanu USA)
Andrij Deszczyca

_ - Oczekujemy od strony rosyjskiej wyjaśnień, jeśli ma ona zamiar w jakiś sposób ingerować w sprawy wewnętrzne Ukrainy w tych regionach _ - oświadczył Deszczyca na konferencji prasowej w Kijowie.

Dyplomata oczekuje także, że Moskwa nie będzie naciskać na Kijów w związku z utworzeniem strefy wolnego handlu Ukraina-UE. Minister zapewnił, iż Ukraina gotowa jest utrzymywać relacje handlowe z Rosją na zasadach partnerskich.

_ - Wykorzystywanie takich elementów, jak naciski polityczne, czy też używanie Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) do zastraszania naszych producentów, nie przyniesie jednak absolutnie żadnej korzyści dla rozwoju współpracy dwustronnej _ - powiedział Deszczyca.

Szef ukraińskiej dyplomacji odniósł się w ten sposób do oświadczenia premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który mówił o możliwych sankcjach wobec Ukrainy, jeśli ta utworzy strefę wolnego handlu z UE czy też zrezygnuje z członkostwa w poradzieckiej WNP.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści ogłosili przyłączenie Doniecka do Rosji Federacja Rosyjska już zapowiedziała, że poprze ewentualne referendum w sprawie odłączenia regionu od Ukrainy.
Rosja u bram. Jaceniuk mówi o inwazji - _ Nikt żadnych wojsk nie wycofywał _ - powiedział ukraiński premier Arsenij Jaceniuk podczas posiedzenia rządu.
Blokują wjazd do zbuntowanego miasta Na wschodzie kraju prorosyjscy separatyści zajęli siedzibę Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i przejęli znajdującą się tam broń.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz