Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liczba powieszonych wzrosła do 180 osób

0
Podziel się:

Sześć osób, w tym trzy skazane na karę śmierci za zakazane czyny wbrew religii, dwie za gwałt i jedną za handel narkotykami powieszono na zachodzie Iranu,

Liczba powieszonych wzrosła do 180 osób
(indigoprime/CC/Flickr)

Sześć osób, w tym trzy skazane na karę śmierci za _ zakazane czyny wbrew religii _, dwie za gwałt i jedną za handel narkotykami, powieszono w więzieniu w Ahwaz na południowym zachodzie Iranu - poinformowała agencja Isna.

Nie ujawniono natury _ zakazanych czynów wbrew religii _, za które wykonano wyroki śmierci na trzech skazańcach.

Do 180 wzrosła tym samym liczba osób, które zostały powieszone w Iranie od początku roku - wynika z obliczeń agencji AFP na podstawie publikacji prasy lokalnej.

Według tych źródeł, w 2010 r. w Iranie wykonano egzekucję na 179 osobach. Z kolei międzynarodowa organizacja praw człowieka Human Rights Watch (HRW) podaje, że w zeszłym roku w tym kraju wykonano 388 egzekucji; według obliczeń Amnesty International (AI) wykonano 252 wyroki.

Według obowiązującego w Iranie od rewolucji 1979 r. islamskiego prawa szarijatu, kara śmierci jest wymierzana za morderstwo, napad z bronią w ręku, cudzołóstwo oraz gwałt i handel narkotykami.

Iran wraz z Chinami, Arabią Saudyjską i USA należy do krajów, gdzie wykonuje się najwięcej egzekucji na świecie. Według AI, Iran jest drugim po ChRL krajem na świecie pod względem liczby wykonywanych egzekucji.

Najświeższe wiadomości z Iranu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t75449.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uruchomili;pierwsza;elektrownie;jadrowa,68,0,902980.html) Uruchomili pierwszą elektrownię jądrową Elektrownia atomowa irańskim Buszerze została podłączona do krajowej sieci energetycznej. Jest to pierwsza centrala nuklearna w Iranie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t134231.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;ulaskawi;amerykanskich;turystow,68,0,898628.html) Dostali 8 lat za przekroczenie granicy Mężczyźni twierdzą, że zgubili się podczas wyprawy turystycznej w górach irackiego Kurdystanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t84575.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iranie;skonfiskowano;narkotyki;warte;11;mln;dolarow,15,0,887823.html) Skonfiskowano narkotyki za 11 mln dolarów Przejęcie narkotyków miało miejsce w Iranie. To największa ilość od 30 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;oskarza;iran;o;proby;rakietowe,38,0,862758.html) Wielka Brytania oskarża Iran o próby rakietowe Iran przeprowadził potajemnie próby rakiet balistycznych, odpalając m.in. pociski zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych - powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague. Iran zdementował to oświadczenie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)