Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libia: Zamordowano siedmiu chrześcijan

0
Podziel się:

Zwłoki siedmiu egipskich chrześcijan uprowadzonych w Bengazi znaleziono na plaży we wschodniej Libii - informują przedstawiciele służb bezpieczeństwa i okoliczni mieszkańcy.

Libia: Zamordowano siedmiu chrześcijan
(Polaris/East News)

Zwłoki siedmiu egipskich chrześcijan uprowadzonych w Bengazi znaleziono na plaży we wschodniej Libii - informują przedstawiciele służb bezpieczeństwa i okoliczni mieszkańcy. Było to już drugie w tym roku takie zajście, przypominające egzekucję.

Funkcjonariusz policji powiedział Reutersowi, że Egipcjan zabito strzałami w głowę. Agencja zwraca uwagę, że we wschodniej Libii zabójstwa, porwania i zamachy bombowe zdarzają się często.

Z zeznań świadków wynika, że do budynku w Bengazi wdarła się grupa uzbrojonych ludzi. Chodzili od drzwi do drzwi, pytając, czy mieszkańcy są chrześcijanami czy muzułmanami, po czym wyprowadziła stamtąd Egipcjan.

Żadne z ugrupowań ekstremistycznych nie wzięło dotąd odpowiedzialności za ten zamach. W zeszłym miesiącu na plaży w odległości 100 km na zachód od Trypolisu nieznani sprawcy zastrzelili Brytyjczyka i Nowozelandkę.

Reuters zwraca uwagę, że we wschodniej Libii aktywne jest islamistyczne ugrupowania Ansar al-Szaria. Jego odłam w Bengazi znalazł się na waszyngtońskiej liście organizacji terrorystycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozbił się samolot wojskowy. 11 zabitych Do katastrofy doszło w nocy w regionie Grombalia, 40 km na południe od stolicy Tunezji, Tunisu.
W Libii dojdzie do przelewu krwi? Dwie libijskie milicje wezwały deputowanych do parlamentu, by niezwłocznie ustąpili. Inaczej zostaną aresztowani.
Nietypowy strajk ochroniarzy lotniska Strażnicy pilnujący bezpieczeństwa w porcie lotniczym domagają się m.in. wypłacenia zaległych pensji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)