Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia żąda od Malty zwrotu myśliwców

0
Podziel się

Chodzi o samoloty, którymi uciekli piloci. Libijczycy poprosili o azyl polityczny na Malcie.

Libia żąda od Malty zwrotu myśliwców
(IamCDN/iStockphoto)
bEhcfEDF

Libia oficjalnie zażądała od Malty zwrotu dwóch myśliwców, którymi uciekli w poniedziałek dwaj libijscy piloci - poinformował rzecznik prasowy maltańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dodał, że dwa samoloty znajdują się na lotnisku pod strażą, a piloci, obydwaj w randze pułkownika sił powietrznych Libii, poprosili o azyl polityczny i ich dokumenty są w trakcie badania.

Piloci nieoczekiwanie wylądowali maszynami Mirage F1 w poniedziałek na Malcie i powiedzieli, że uciekli z Libii, bo rozkazano im strzelać do demonstrantów w Bengazi, drugim co do wielkości mieście kraju, które od 1 lutego jest centrum rewolty przeciwko dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu.

bEhcfEDH

Według telewizji Al-Dżazira, Kadafi wydał rozkaz karania śmiercią pilotów, którzy odmawiają wykonywania rozkazów.

Malta jest najbliższym europejskim sąsiadem Libii; odległość między północnym wybrzeżem Libii a wyspą na Morzu Śródziemnym wynosi około 350 km.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t84714.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;wkroczy;do;libii;tak;sadzi;castro,90,0,783962.html) NATO wkroczy do Libii? Tak sądzi Castro _ Interwencja wojskowa w Libii zagwarantowałaby Europie dwa miliony baryłek ropy dziennie _ - mówi Castro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t132377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zamieszki;w;libii;ile;zaplaca;za;to;kierowcy,26,0,775450.html) Zamieszki w Libii. Ile zapłacą za to kierowcy? Za miesiąc litr benzyny może kosztować 5,14 zł, a jeśli w Libii sytuacja wymknie się spod kontroli, będzie jeszcze drożej.
bEhcfEEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)