Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
07.07.2014 15:23

Libia: Uwolniono dwóch europejskich inżynierów, Włoch ciągle w niewoli

Resort przekazał, że dwaj inżynierowie, którzy zaginęli w sobotę, są oczekiwani w siedzibie firmy Piacentini w Zuwarze, w zachodniej Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcilhacy Cyril/ABACA/EAST NEWS)

Także władze w Sarajewie i Skopje potwierdziły uwolnienie swoich obywateli.

Włoskie MSZ zapewniło, że podejmuje wszelkie starania, aby _ jak najszybciej doprowadzić do pozytywnego rozwiązania sprawy włoskiego obywatela _. Europejscy inżynierowie pracowali przy modernizacji portu w Zuwarze.

W Libii rośnie liczba uprowadzeń zagranicznych dyplomatów i cudzoziemców, a także Libijczyków, przy czym rząd nie jest w stanie zapobiec tym porwaniom. Dokonują ich zbrojne grupy, które uczestniczyły w 2011 roku w obaleniu dyktatury Muammara Kadafiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Europejscy inżynierowie uprowadzeni w Libii Samochód, którym poruszali się Włoch, Macedończyk i Bośniak, znaleziono porzucony w mieście Zuwara, na zachód od libijskiej stolicy Trypolisu.
Libijski rząd odzyskuje kontrolę nad rafineriami - _ Osiągnęliśmy porozumienie mające na celu zakończenie kryzysu naftowego _ - uważa pełniący obowiązki premiera Libii Abdullah al-Than.
Wybory w Libii. W tle starcia z islamistami W Libii zakończyły się wczoraj wieczorem wybory parlamentarne. Podczas głosowania doszło do wielu aktów przemocy.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz