Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
liban
02.06.2013 13:53

Liban skarży się ONZ na Izrael. Samoloty hałasują

W ostatnich miesiącach izraelskie lotnictwo regularnie narusza przestrzeń powietrzną Libanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Liban zamierza poskarżyć się Organizacji Narodów Zjednoczonych na działania Izraela. Prezydent Michel Sulaiman (na zdj.) polecił ministrowi spraw zagranicznych wniesienie formalnej skargi do ONZ w związku z naruszaniem przez izraelskie lotnictwo libańskiej przestrzeni powietrznej. *

Izraelskie samoloty bojowe były widziane w dzisiejszy poranek nad wieloma rejonami Libanu, w tym nad stolicą, Bejrutem. Leciały wyjątkowo nisko, powodując duży hałas.

W ostatnich miesiącach izraelskie lotnictwo regularnie narusza przestrzeń powietrzną Libanu, dokonując nalotów na cele w sąsiedniej Syrii. Są to zwykle pozycje Hezbollahu.

ONZ zwracało już uwagę izraelskim władzom, że takie działania naruszają rezolucję Rady Bezpieczeństwa z 2006 roku. Na jej mocy izraelscy żołnierze wycofali się z południowego Libanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Są pierwsze reakcje na masakrę w Bejrucie Z apelem do polityków libańskich, by zapobiegli destabilizacji kraju zwrócił się prezydent Francji Francois Hollande. USA oznajmiły, że zamach jest _ nie do usprawiedliwienia _.
Konflikt w Syrii może rozlać się na inne kraje Od kilku dni siły rządowe razem z bojownikami libańskiego Hezbollahu prowadzą ofensywę przeciwko rebeliantom.
Atak na Izrael. Z Mardż Ujun odpalili rakietę Pojawiły się doniesienia o silnej eksplozji w okolicy miejscowości Metulla na północ od Kirjat Szmona.
Tagi: liban, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz